Rafał miał amputowaną nogę. Trwa zbiórka na protezę i rehabilitację

Rafał Mielcarek fot. zrzutka

Rafał Mielcarek z Hilarowa wiele razy pomagał przy organizacji akcji charytatywnych w regionie. Teraz sam potrzebuje pomocy – z powodu miażdżycy musiał mieć amputowaną nogę. Zbiera pieniądze na protezę, rehabilitację oraz dostosowanie mieszkania do potrzeb osoby bez nogi.

Rafał zawsze chętnie pomagał innym. Nigdy by nie pomyślał, że sam będzie potrzebował takiej pomocy…

Zaczęło się od zwykłego bólu nogi trzy lata temu. Lekarz stwierdził, że to przeciążenie pracą fizyczną – Rafał pracował w tartaku – i zapisał maści. Ale maści nie pomagały, a po miesiącu Rafał zauważył, że palec nogi zrobił się czarny… Ponownie zgłosił się do chirurga, a ten stwierdził, że to miażdżyca i skierował go do szpitala w Kaliszu, gdzie lekarze udrożnili mu naczynia krwionośne.

Pomogło – na dwa miesiące. Później noga znów zaczęła boleć i sinieć. Lekarze od razu zaproponowali amputację, ale Rafał Mielcarek się nie zgodził – przeraziła go kwestia życia bez nogi. Zaczął szukać innych możliwości – i taką możliwością okazało się wszczepienie bypassów. Operacja została przeprowadzona we Wrocławiu – ale niestety, wdało się zakażenie, bypass się nie przyjął. Teraz już nie było wyjścia, trzeba było amputować nogę, by ratować życie mężczyzny.

Operacja została wykonana i Rafał Mielcarek wrócił do domu, a teraz musi się nauczyć żyć bez nogi. Zadanie nie jest łatwe – na początek potrzebuje rehabilitacji i protezy, a jedno i drugie przekracza jego możliwości finansowe. Zabiegi w ramach NFZ to zdecydowanie za mało, żeby przywrócić mu sprawność, trzeba też na nie czekać kilka miesięcy, a tymczasem rehabilitacja, żeby była skuteczna, musi się zacząć jak najszybciej. Koszt protezy to także duży wydatek – to 67 tys. zł. Dodatkowo trzeba przystosować jego mieszkanie do jego obecnych potrzeb.

Przyjaciele Rafała założyli zbiórkę na portalu “zrzutka“, by pomóc mu zebrać pieniądze na adaptację mieszkania, leczenie i rehabilitację.
“Pomagał innym, a teraz sam potrzebuje naszej pomocy” –  napisali na stronie zbiórki.

Źródło: zrzutka

Podziel się: