Radośnie, kolorowo i z muzyką. Marsz Na Tak przeszedł przez Poznań (ZDJĘCIA)

Marsz Na Tak fot. K. Adamska

Mnóstwo różnokolorowych balonów, kolorowe stroje i tęczowe peruki, a nawet jeden elegant w muszce! Przez centrum Poznania przeszedł 21 marca, w Światowy Dzień Osób z Zespołem Downa, ósmy Marsz Na Tak.

Trudno w to uwierzyć, ale to już osiem lat minęło od pierwszego marszu, który był znacznie mniej okazały, ale równie kolorowy. W tegorocznym marszu wzięło udział więcej uczestników i wszyscy zadbali o kolorowe dekoracje, a niektórzy także o stroje. Oczywiście, skarpetki nie do pary, by w Światowy Dzień Osób z Zespołem Downa należycie przywitać wiosnę ekstra-chromosomem – były prawie na wszystkich nogach!

Na placu Wolności byli przedstawiciele Środowiskowego Domu Samopomocy „Sokoły”, byli też z „Kamyka”, było przedszkole „Bartek”, no i oczywiście Stowarzyszenie Na Tak, które organizuje marsz od ośmiu lat. A gdy już wszyscy byli zaopatrzeni w kolorowe balony, wieńce z kwiatów na głowach i na szyjach – wyruszyli, by przejść się przez centrum Poznania i radośnie powitać wiosnę.

Trzeba dodać, że marsz prowadziła orkiestra Vivat i jej urocze mażoretki. Orkiestra od lat wspiera to wydarzenie, a popisy muzyków i mażoretek są entuzjastycznie przyjmowane przez uczestników marszu. Czekają na nie cały rok!

Nie inaczej było i w tym roku: uczestnicy marszu oklaskiwali gorąco występ orkiestry na placu Wolności i z radością ruszyli za nią przez miasto. A po przemarszu i powrocie na plac Wolności sami pokazali, co potrafią: bo na scenie rozpoczęły się występy uczestników marszu.

Warto wspomnieć, że 21 marca to także Dzień Motyla – i z tej okazji w marszu brali udział także wolontariusze z Hospicjum Palium z mnóstwem pięknych, kolorowych motyli, które rozdawali obecnym. To było zdecydowanie udane i radosne święto!

Podziel się:

Ostatnio dodane: