Radosław Sikorski nie wybiera się na zaprzysiężenie Andrzeja Dudy

Radosław Sikorski fot. FB
Dlaczego? Europoseł Koalicji Obywatelskiej i były minister spraw zagranicznych RP stwierdził, że prezydent wielokrotnie łamał Konstytucję, więc nie wierzy, by teraz miał zacząć jej przestrzegać.

Radosław Sikorski, w rozmowie w TOK FM, przekonywał, że jest państwowcem i konserwatystą, uważam też, że procedur należy przestrzegać, dlatego jest to dla niego trudna decyzja. Jednak Andrzej Duda wielokrotnie łamał Konstytucję podczas swoich rządów i on osobiście nie wierzy, by po tym, jak na nią przysięgnie, zaczął jej nagle przestrzegać. Uważa też, że urzędujący prezydent wygrał te wybory „metodami postsowieckimi”, wykorzystując w charakterze narzędzia telewizję publiczną, która zakłamywała rzeczywistość.

Europoseł wypomniał też premierowi Morawieckiemu, jak przed wyborami zapewniał o tym, że wirusa nie należy się bać i Polska sobie z nim świetnie radzi, a sytuacja jest pod kontrolą. Jego zdaniem te słowa były skandaliczne, a premierowi chodziło o to, by w interesie swojej własnej partii doprowadzić do wydarzenia, które przyczyniło się do zwiększenia liczby zachorowań. I teraz efekty tego możemy obserwować w całym kraju w postaci zwiększonej liczby zachorowań.

Radosław Sikorski uważa, że sytuacja epidemiczna zależy od decyzji państwowych. Widać to we wszystkich krajach, które zbagatelizowały zagrożenie i prowadziły restrykcje zbyt późno lub ich nie przestrzegały. Tymczasem nacjonalistyczny rząd PiS zamiast się zajmować walką z pandemią walczy z Unią Europejską, a to zapewne ona będzie dysponować szczepionkami przeciwko covid-19, gdy już będą dostępne.

el

Podziel się: