Poznań: kto dostał się do rad osiedli?

Mamy wyniki wyborów do 42 poznańskich rad osiedli. Oto nowi osiedlowi radni Poznania!

Miejski Zespół ds. Wyborów Osiedlowych na posiedzeniu 25 marca zapoznał się z protokołami wyników obwodowych komisji wyborczych poszczególnych osiedli i przyjął protokoły wyników wyborów.

Spośród 1248 kandydatów mieszkańcy Poznania wybrali 678 radnych osiedlowych. Były okręgi, w których nie udało się osiągnąć wymaganej liczby zgłoszeń. Taka sytuacja miała miejsca na osiedlach: Ogrody, Nowe Winogrady Wschód – okręg nr II, Rataje – okręgi nr IV i V. W tych rejonach nie przeprowadzono głosowania. Za wybranych zostali uznani zarejestrowani kandydaci.

Najwyższą frekwencję w tegorocznych wyborach odnotowano na Strzeszynie – 27,26 proc., Krzesinach-Pokrzywnie-Garaszewie – 27,06 proc. oraz w Kiekrzu – 26,88 proc.

Najmniej mieszkańców Poznania oddało głos na osiedlach: Grunwald Północ – 3,32 proc., Stare Miasto – 4,74 proc. i Wilda – 4,77 proc.

Frekwencja w tym roku wyniosła 9,86 proc. Jest więc wyższa niż 4 lata temu, kiedy do urn poszło 7,74 proc. poznaniaków.

Rada Osiedla Antoninek-Zieliniec-Kobylepole:

Bartosiak Krzysztof 697 głosów
Ziółkowska Magdalena 611
Burandt Grzegorz 599
Radojewski Dionizy 592
Miękiszak Kacper 583
Klessa Jarosław 578
Duszyńska Aleksandra 568
Wachowiak Mieczysław 547
Banasiak Grzegorz 539
Rozynek Bartosz 538
Stępień Dorota 524
Nowak Mateusz 522
Józiak Sebastian 499
Mikołajewicz Roman 480
Olejnik Robert 480

Rada Osiedla Chartowo:

Brzezińska Aldona 854
Chudy Wojciech 786
Kubiak Krzysztof 782
Ciesielska Elżbieta 781
Borkowski Piotr 773
Cieloszyk Marzena 721
Ceglarek Koleta 717
Kalman Andrzej 716
Świtalska Elżbieta 708
Szymczak Wojciech 699
Czyżyk Sławomir 698
Rożek Arkadiusz 660
Mysior Stanisław 633
Multaniak Joanna 596
Szymański Maciej 574
Nowak- Karlińska Małgorzata 550
Grochowski Grzegorz 542
Cwojdziński Grzegorz 541
Musielak Ryszard 527
Krupińska Urszula 526
Pilarczyk Ewa 515

Rada Osiedla Fabianowo-Kotowo:

Kaczmarek Bożena 158
Nowak Andrzej 148
Stefańska Iwona 144
Nowak Violetta 136
Talaga Roman 133
Łuczka Czesław 122
Sarniak Monika 122
Marciniak Maciej 121
Pinkowski 103
Pigła Tomasz 101
Czyżewska Renata 81
Płotkowiak Maria 79
Barańska Justyna 70
Tarent Barbara 70
Łuczak Tomasz 68

Rada Osiedla Główna:

Kubiak Ewa 209
Troiński Ludwik 195
Ignaczak Mariusz 190
Matyja Kamil 175
Gaczkowska Agnieszka 171
Maciejewski Grzegorz 164
Kornacki Adam
Gaczkowski Jacek 157
Przybylski Sebastian 155
Brzoski Piotr 152
Friedrich Aleksandra 149
Strzyżewska Marzena 149
Taraska Michał 147
Biniecki Dawid 145
Każmierczak Wiesława 144

Rada Osiedla Głuszyna:
Moryson-Patalas Marzena 320
Sip Radosław 294
Gadomski Kazimierz 282
Bartkowiak Barbara 279
sezonowicz Stanisława 269
Stobieniecki Krzysztof 262
Patalas Andrzej 225
Kledzik Danuta 224
Skarżyński Piotr 216
Bałut Zenobia 213
Wilczyński Wojciech 203
Bartkowiak Bartosz 199
Gątarska Jolanta 198
Nogajewski Zdzisław 191
Bartkowiak Roman 187

Rada Osiedla Górczyn:
Zawieja Ewa 279
Banaś Wiesław 247
Liminowicz Katarzyna 222
Maciejewska Alicja 215
Kowalak Łukasz 214
Gruszczyńska Joanna 210
Grodzka Elżbieta 207
Domański Piotr 192
Podlaski Marek 188
Becker Izabela 181
Majchrzak-Tecław Justyna 172
Kokocińska Teresa 168
Frąckowiak Jerzy 160
Szczepański Marcin 160
Szkopek Eugeniusz 146

Rada Osiedla Grunwald Południe:
Korpal Maria 656
Górna Anna 552
Nowak Włodzmierz 540
Wudarski Filip 540
Preiss Elżbieta 536
Wudarski Tomasz 529
Barełkowski Maciej 515
Czereśniowska Jolanta 514
Wróblewski Jerzy 513
Hasińska Elżbieta 497
Sokołowski Wojciech 496
Meissner-Statkiewicz Wanda 491
Preiss Mirosław 486
Łopiński Piotr 481
Klak-Nowakowa Justyna 477
Mirski Tadeusz 473
Nowicka-Jędrzejczak Magdalena 462
Karczyński Jakub 460
Olebiński Jan 458
Skąpska Renata 451
Maćkowiak Monika 450

Rada Osiedla Grunwald Północ:
Józefiak Piotr 167
Bratek Małgorzata 161
Michalski Paweł 151
Buchert Aleksandra 149
Moczko Hanna 146
Woźniak Aleksandra 138
Burzyńska Lidia 136
Maśliński Mikołaj 132
Jerszyńska Ewa 116
Wojtkowiak Alina 116
Gajewska Anna 114
Łoziński Przemysław 107
Koperski Łukasz 106
Dopierała Zdzisław 102
Jóźwiak Maxymilian 99

Rada Osiedla Jana III Sobieskiego i Marysieńki:
Dera Roman 318
Kegel Zbigniew 313
Kiemel Krzysztof 313
Idziak Krystyna 299
Klimpel Teresa 281
Józefowski Henryk 274
Wiśniewski Tomasz 247
Leppert-Taisner Magdalena 244
Galas Jolanta 227
Czechanowski Przemysław 223
Krawczyk Andrzej 222
Olejnik Andrzej 219
Hejna Tomasz 213
Goździewski Benedykt 210
Sikora Mariusz 208

Rada Osiedla Jeżyce:

Sołtysiak-Łuczak Aleksandra 641
Augustyniak Wojciech 633
Sarbak Anna 615
Kuberka Justyna 587
Kielar Magda 572
Głogowski Paweł 572
Schmidt Filip 569
Jerzak Marek 566
Koch Krzysztof 566
Delimata Piotr 565
Pakulski Grzegorz 563
Urbaniak Piotr 556
Zadumińska Helena 553
Dzionek Adam
Piotrowski Jacek 551
Pakulski Adam 542
Kucza Marcin 537
Miderski Tomasz 537
Majewski Dawid 527
Raźniewski Aleksander 511
Mleczak Paweł 509

Rada Osiedla Junikowo:
Rosada Paweł 389
Molewski Marek 376
Sosińska Dorota 329
Kałążny Marek 321
Tritt Szymon 318
Jenek Hanna 290
Kostański Janusz 288
Musiał Zenon 288
Dudek Grzegorz 278
Gorzyńska Anna 276
Rodziejczak Wojciech 275
Schneider Radosław 275
Smólski Janusz 244
Dolata Ryszard 214
Smolarkiewicz Konrad 214

Rada Osiedla Kiekrz:
Fiszer Andrzej 198
Roth Zdzisław 186
Fiszer Sławomir 183
Rzesoś Krystian 180
Woźniak Małgorzata 179
Dolata Ireneusz 170
Staszak Michał 169
Jajśnica Karolina 165
Smoczek Dariusz 138
Smoczek Hanna 136
Szelągiewicz Jan 129
Kramer Monika 124
Kozłowski Jakub 116
Jackowiak Teresa 102
Gutaj Emilia 1010

Rada Osiedla Krzesiny-Pokrzywno-Garaszewo

Tomaszewski Marek 244
Piotrowski Filip 237
Szlendak Mariusz 235
Lewandowski Grzegorz 226
Sidorski Sławomir 221
Witkowski Dominik 219
Pachliński Ireneusz 215
Pniewski Waldemar 211
Matysiak Mariusz 206
Gryska Grzegorz 181
Kiliński Mirosław 162
Świątek Jakub 145
Dalz Jakub 144
Jakubiak Jacek 139
Gajewski Tomasz 136

Rada Osiedla Krzyżowniki-Smochowice
Polcyn Przemysław 568
Puchalski Witold 514
Radecki Robert 486
Ratajczak Magdalena 468
Gąsiorek Eugeniusz 461
Matkowska Dorota 458
Dłutkowski Andrzej 425
Bedyński Maciej 422
Błoszyk Robert 418
Sekulski Radosław 399
Najewska Maria 385
Pawlik Zygmunt 349
Koralewski Jakub 311
Lubawy Henryk 304
Proniewicz Grzegorz 225

Rada Osiedla Kwiatowego:
Glapka Barbara 373
Wiśniewski Piotr 236
Kubiak Damian 232
Zając Daria 229
Bajon Marek 227
Mączyński Maciej 227
Sereda Tomasz 223
Motak Paweł 199
Sereda Robert 192
Ochocki Piotr 188
Gryska-Łączniak Monika 183
Mikulicz Agnieszka 178
Filipiak Paweł 173
Gogolewski Szymon 168
Szajkowski Michał 165

Rada Osiedla Ławica:

Bittner Mieczysław 377
Magdziarek Henryk 325
Paupa Bartosz 297
Brodziak Dawid 295
Krokowska-Paluszak Małgorzata 272
Kawecka-Kurzawa Gabriela 248
Sprada Wiesława 234
Jabłońska Joanna 231
Mocydlarz Włodzimierz 230
Stawska Anna 222
Magdziarek Karol 219
Kobiałka Urszula 212
Grycza Ryszard 197
Ciborski Maciej 188
Sochoń Teresa 187

Rada Osiedla Morasko-Radojewo:

Wesołowski Jakub 249
Andersz Łukasz 235
Banach Dorota 231
Czyżewski Filip 227
Goślicka Natalia 215
Romanowski Marcin 212
Wojciechowski Jakub 208
Kaczkowski Jerzy 207
Plenzler Czesława 206
Denka Andrzej 205
Banach Krzysztof 203
Rygielski Wiesław 200
Nikowski Roman 198
Matuszak Paweł 190
Migaj Roman 185

Rada Osiedla Naramowice:
Sowa Paweł 897
Degórska Paulina 701
Nowak Marta 677
Michalski Maciej 647
Perz Paweł 607
Giżycka Anna 605
Kraus Joanna 601
Tratnerska-Baranowska Anna 599
Strzyż-Sobańska Katarzyna 593
Dudek Weronika 590
Gorwa Artur 580
Biniek Krzysztof 572
Klemenczak Tomasz 560
Kaczyński Krzysztof 557
Maliński Kevin 545

Rada Osiedla Nowe Winogrady Południe:
Olejniczak Dariusz 414
Strażyński Łukasz 414
Nowak Barbara 384
Bronikowska Ewa 340
Rozmiarek Mateusz 331
Ławicka Elżbieta 320
Jaworski Filip 315
Kucharczyk Jakub 304
Wojtkowiak Mirosław 303
Sibilska Hanna 302
Smektała Bartosz 296
Cempura Lech 284
Leszczyński Rafał 275
Michalewski Kamil 273
Sandurski Krzysztof 265

Rada Osiedla Nowe Winogrady Północ:
Zaremba Marcin 1279
Werner Bartosz 1072
Muczek Jan 986
Adamczak 962
Kurzawa Janina 935
Chmielewski Zbigniew 822
Wiśniewska Karolina 793
Gałązka Jolanta 783
Kruk Halina 766
Sabiniewicz Piotr 749
Szymański Bogusław 744
Nawrocki Leszek 739
Schramm Łukasz 716
Szot Jadwiga 681
Solibieda Piotr 674

Rada Osiedla Nowe Winogrady Wschód:
Gaworzewski Piotr 196
Macioszczyk Piotr 144
Suski Marek 144
Michalak Zbigniew 141
Wawrzyniak-Florek Joanna 132
Klupś Kazimierz 131
Sierzant Andrzej 130
Błaszczyk Jacek 121
Kurzyca Beata 121
Szymkowiak Dagmara 120
Ratajczak Wiesława 111
Groszewska Maria 101
Boracka Genowefa 94
Wachowiak Bartosz 93

Rada Osiedla Ostrów Tumski – Śródka -Zawady – Komandoria:
Cofta Gerard 214
Mura-Waraczewska Tatiana 183
Pawełczyk Paweł 141
Leś Zenona 139
Jankowski Zbysław 138
Jeliński Karol 133
Nachaczewska Anna 132
Grudzień Zbigniew 131
Suchora Ewa 126
Żurawski Daniel 119
Urbańska Beata 106
Rybicki Andrzej 104
Dutkiewicz Lucjan 87
Janku Maciej 83
Kostyk Adam 77

Rada Osiedla Piątkowo:
Jemielity Ewa 706
Tomaszewski Jacek 502
Lepczyński Oskar 473
Kaczmarek Krystyna 449
Kocięcka Joanna 440
Ostaszewska Magdalena 427
Chełkowski Adam 410
Dehmel Michał 406
Banaś Róża 400
Błaszak Aleksandra 391
Rządkiewicz Iwona 384
Łoś Maciej 382
Polaczyk Jakub 375
Nowacka Deborah 373
Perz Jan 369
Kruś Agnieszka 368
Suś Filip 364
Jarus Patrycja 363
Zywert Radosław 362
Białek Radosław 354
Chełkowski Leszek 353

Rada Osiedla Podolany:
Sobkowiak Elżbieta 702
Ratajczak Krzysztof 673
Cymerys Dorota 672
Dudzińska Grażyna 657
Kosonowski Artur 620
Zubielik Piotr 591
Przybyszewski Wacław 572
Kaźmierska Kinga 556
Dudziński Damian 552
Południkiewicz Jarosław 538
Zemer Katarzyna 517
Szydłowski Marek 502
Ławiak Tomasz 500
Rorot Piotr 479
Piasta Bartosz 461

Rada Osiedla Rataje:
Prusak Piotr 129
Nowak Artur 121
Niedbalski Waldemar 118
Marciniak Krzysztof 230
Pospieszyńska Agnieszka 229
Szafałowicz Aneta 229
Pawlik Adam 315
Strzelecki Wojciech 247
Świątkowski Artur 181
Pająkowski Jakub 144
Jensz Maciej 82
Klarzyński Zbigniew 81
Perliński Miron 121
Ptaszyk Beata 110
Garczewski Łukasz 103
Michałowska Maria 62
Kołyszko Jacek 56

Rada Osiedla Sołacz:
Szwaczkowski Paweł 172
Paukszta Dominik 152
Piechocki Krzysztof 136
Rogala Eliza 133
Rosińska Bogumiła 132
Bronikowska-Szot Joanna 131
Nowak Marcin 131
Borowski Mikołaj 126
Wosicki Józef 125
Pezowicz Lidia 120
Rogala Mateusz 118
Waraczyński Hwenryk 105
Drobczyńska Ewa 103
Wacko Marcin 103
Wawrzyniak-Wacko Zofia 103

Rada Osiedla Stare Miasto:
Rataj Andrzej 374
Wilak Alicja 337
Maleszka Jacek 328
Dworek Tomasz 319
Osińska Małgorzata 284
Koralewska Lidia 276
Stachowiak-Krzyżaniak Maria 263
Chojara Natalia 262
Sokolnicka-Guzek Maria 262
Hełpa-Liszkowska Katarzyna 259
Ignaszak Magdalena 253
Hoffmann Agnieszka 244
Kondella Michał 243
Liminowicz Marcin 240
Szubert Elżbieta 238
Cichocki Sławomir 237
Sroczyński Krzysztof 233
Werner Wiesław 221
Borowiak Roman 219
Kaczmarek Marcin 218
Pilarczyk Marcin 167

Rada Osiedla Stare Winogrady:
Owsianna Halina 327
Adamczewska Maria 326
Ptak-Adamczewska Małgorzata 277
Zieliński Piotr 277
Dobski Wojciech 246
Różańska Aleksandra 244
Szwajkowska Magdalena 241
Nowacki Marcin 222
Janczewski Krzysztof 209
Rybka Jakub 207
Świerczyński Krzysztof 207
Nowak Julian 202
Pietruszewski Piotr 202
Arendt Alicja 179
Świtała Alicja 145

Rada Osiedla Starołęka-Minikowo-Marlewo
Górny Zbyszko 241
Słoma Eugeniusz 208
Czarnecki Arkadiusz 204
Drzewiecka Elżbieta 178
Wujeska Agata 175
Napierała Kazimierz 169
Strugińska Agnieszka 159
Borowicz Aleksander 146
Janik Natalia 144
Wieczorek-Kistowska Alina 121
Duszyński Tadeusz 175
Bajer Izabela 164
Nowak Bogdan 159
Durkiewicz Jakub 92
Danilewicz Małgorzata 85

Rada Osiedla Stary Grunwald:
Dziechciarz Wanda 196
Jóźwiak Kamilla 175
Ziółkowska Agnieszka 164
Kubiak Wiesława 145
Nikisch Barbara 144
Latosi Melania 137
Piechocka Wanda 132
Siemiątkowski Marcin 132
Bąkowski Łukasz 126
Waszak Magdalena 123
Gościniak Teresa 120
Lewandowski Jacek 120
Kłoniecka Hanna 116
Błaszkiewicz Bernard 114

Rada Osiedla Strzeszyn:
Matuszewska Arleta 803
Zenka-Podlaszewska Dominika 797
Zalewska Katarzyna 748
Bratkowski Wojciech 739
Bogusławska Małgorzata 711
Szymaniak Małgorzata 655
Trębecki Jacek 590
Dyśko Maksymilian 536
Rypniewski Wojciech 524
Klemenski Marcin 515
Krzeszowiec Dariusz 505
Schmidt Marta 499
Mucha Michał 455
Janasik Janusz 446
Garasz Ewa 444

Rada Osiedla Szczepankowo – Spławie – Krzesinki
Kruszona Iwona 540
Napierała Jakub 524
Filipiak Krzysztof 474
Kawa Zdzisław 450
Paczkowski Marek 448
Przybyła Mariusz 421
Grodzki Piotr 418
Filipiak Magdalena 414
Najdkowska Irena 400
Tomaszewska Monika 368
Przewoźna Bożena 358
Woźniak Paweł 355
B=Daracz Błażej 349
Buko Jarosław 312
Kaniewska Wiesława 310

Rada Osiedla Święty Łazarz:
Sterczewski Franciszek 623
Modrzyński Roman 618
Janowski Andrzej 592
Badzińska Sylwia 585
Michalak-Pietkiewicz Agnieszka 584
Ellmann Joanna 583
Hoffmann Agnieszka 570
Skurzyński Jakub 538
Krupa Dawid 537
Łukarska Janina 533
Nowak Maciej 531
Kosiedowski Wojciech 530
Koszal Dorota 530
Szeszuła Beata 530
Kowalczyk Paweł 519
Stecka Klaudia 516
Smirnow Amadeusz 514
Naradowski Tomasz 503
Marciniak Damian 502
Pakuła Marcin 498
Pawełczyk Szymon 494

Rada Osiedla Świerczewo:
Wierzbicki Tomasz 635
Matusewicz-Potocka Anna 482
Bartoszewicz-Sarna Anna 419
Pajtasz Maria 408\
Ratajczak Dorota 391
Oszkinis Edyta 389
Kasprowicz Marcin 385
Pampuch Katarzyna 374
Maćkowiak Marcin 357
Marcinika Przemysław 350
Szymański Błażej 340
Gacek Rafał 319
Szymczak Artur 310
Sulanowski Jan 301
Legawiec Krzysztof 300

Rada Osiedla Umultowo:
Błaszczak Piotr 322
Żmijewski Kamil 315
Sobczak Rafał 308
Lewandowicz Monika 303
Darłowski Benedykt 301
Nowak Piotr 295
Sierszchulska Marlena 293
Chwalińska-Szewczyk Marta 288
Ferenc Stanisława 276
Norek Hubert 270
Cieśliński Jacek 266
Skrobisz-Pajor Izabela 266
Ciszak Jarosław 261
Pokrywka Przemysław 252
Stachowiak Maciej 217

Rada Osiedla Warszawskie – Pomet – Maltańskie:
Grześ Michał 333
Połczyńska Monika 294
Dworzecki Julian 255
Korcz Joanna 250
Trojanowski Wojciech 244
Szymański Paweł 236
Lipińska Agnieszka 233
Kozanecka-Łabędzka Karina 228
Klinger Tadeusz 222
Gębka-Suska Anna 150
Paprzycka Janina 131
Kowalik Sebastian 94
Kalke Mateusz 92
Zabel Rafał 8
Szaflik Joanna 3

Rada Osiedla Wilda:
Bonk-Hammermeister Dorota 594
Krauze Jędrzej 506
Stec Sylwia 469
Dadej Wioletta 443
Gawrysiak-Knez Anna 438
Górecka Halina 433
Napierała Katarzyna 427
Gładysiak Piotr 424
Sztafarek Marta 420
Górska Karolina 419
Błaszczyk Katarzyna 418
Strańczyk Zofia 409
Krzywosz Marian 402
Przybylski Wojciech 400
Felcyn Jan 397
Stawicki Piotr 382
Przygórska Małgorzata 380
Pluta Marek 377
Burzak Agnieszka 375
Sidorski Roman 359
Łubiński Daniel 353

Rada Osiedla Winiary:
Stadnik Teresa 201
Kołaczyk Robert 194
Bielecki Krzysztof 182
Aleksandrowicz Bartosz 174
Urbanowicz Andrzej 169
Chudobiecki Jan 212
Kaźmierczak Krzysztof 171
Hołosyniuk Izabella 166
Piwecki Przemysław 157
Szymkowiak Jan 135
Woźniak Stanisław 117
Kromolicka Anna 107
Długosz Zbigniew 71
Poradzewska Krystyna 64
Urbaniak Michał 54

Rada Osiedla Wola:
Góra Mirosław 323
Gogołkiewicz Ewelina 289
Mikołajczak Bożena 255
Nowecka Magdalena 251
Rogowska Natalia 235
Chęcińska Agata 171
Kurzacz-Kuczek Ewa 170
Madalińska Renata 160
Piechowiak Ireneusz 155
Izydorczyk Maciej 131
Kuczek Jerzy 130
Pałaszkiewicz Tadeusz 114
Jankowska Anna 113
Krukowskia Maciej 112
Troczyńska Ewa 112

Rada Osiedla Zielony Dębiec:
Ciba Agnieszka 369
Kaiser Filip 315
Bajbak Izabela 313
Bartz-Ciesielska Anna 306
Poprawka Zuzanna 306
Hoppe Mateusz 290
Mleczak Piotr 290
Bartkowiak Maciej 284
Ratajczak Piotr 282
Mielcarek Robert 272
Schmidt Justyna 267
Kempski Krzysztof 260
Przybył Tomasz 257
Kmiećkowiak Anna 253
Dahlke Róża 246

Rada Osiedla Żegrze:
Łagowski Dominik 595
Ossowski Szymon 423
Dolata Iwona 387
Rachwał Lesław 380
Adamski Grzegorz 375
Mnich Teresa 371
Trafny Mateusz 371
Chomicz Maria 365
Włodarczak Łukasz 362
Cieślewicz-Galas Katarzyna 354
Konieczna Izabela 349
Tomczak Adama 337
Zbyszewski Piotr 320
Ferens Joanna 319
Mączkowski Tomasz 319

UMP, el

Dodaj komentarz

avatar