sobota, 9 grudnia, 2023

Pytanie dziewięciolatki do Donalda Tuska. Co odpowiedział?

Lider Koalicji Obywatelskiej spotkał się w Koninie ze swoimi zwolennikami w hali Rondo, by porozmawiać o wyborach i odpowiedzieć na ich pytania. Jedno z nich zadała dziewięcioletnia Pola: “czy po 15 października będę żyła w bezpiecznym i szczęśliwym kraju?”.

Dziewczynka była bardzo zdenerwowana i łamał jej się głos, ale obecni na spotkaniu nagrodzili ją burzliwymi oklaskami za odwagę.
– Gdy widzę taką młodą osobę jak ty, to dla mnie to jest największe wyzwanie, jakie mogę sobie wyobrazić – odpowiedział jej Donald Tusk. – Ja zrobię wszystko, wszystko, żebyś i ty, tak jak moje wnuczki i wnuki, żyli szczęśliwie. Jesteś naprawdę wspaniała!

Lider KO powiedział też, że jak się spotkają za kilka lat i Pola mu powie, że trochę się udało i żyje w szczęśliwym kraju, to będzie dla niego największa nagroda – a po odpowiedzi przybili sobie piątkę. Donald Tusk zamieścił nagranie z pytaniem dziewczynki oraz swoją odpowiedzią na swoim profilu na Facebooku i napisał: “Pola, masz moje słowo!”.

Donald Tusk podczas spotkania zachęcał do udziału w nadchodzących wyborach i do głosowania na zmianę na lepsze. Przedstawił też obecnym – około dwóm tysiącom osób – niektórych kandydatów na posłów z listy konińsko-gnieźnieńskiej. Dostał też prezent: Michał Kołodziejczak, lider Agrounii, wręczył mu zielone serce z datą 15 października. I powiedział, że wtedy przechodzimy na zieloną stronę mocy. Tusk zapewnił, że będzie miał serduszko cały czas przy sobie i podkreślił wagę współpracy z Agrounią, z której liderem dzieli go pokolenie, środowiska, droga  życiowa, a jednak okazało się, że potrafią razem działać jak jedna pięść.

 

Strona głównaWiadomości Konin / Koło / Słupca / TurekPytanie dziewięciolatki do Donalda Tuska. Co odpowiedział?