Puszczykowo dworzec fot. UMiG Puszczykowo

Puszczykowo: Kwarantanna w domu opieki z powodu koronawirusa

57 osób zostało objętych kwarantanna po stwierdzeniu zakażenia koronawirusem u jednej z pensjonariuszek domu opieki w Puszczykowie. Kobieta przebywała w tamtejszym szpitalu i tam zmarła.

Jak informuje “Gazeta Mosińsko-Puszczykowska”, 99-letnia podopieczna domu opieki została przewieziona do szpitala we wtorek z ostrą niewydolnością oddechową. Nie udało się jej uratować i w nocy zmarła. Test potwierdził, że powodem choroby i śmierci pacjentki był koronawirus.

Sanepid zadecydował o objęciu kwarantanna wszystkich pensjonariuszy domu i personel domu – to 57 osób. Placówka poinformowała o tym na swojej stronie internetowej: “W związku ze stwierdzonym przypadkiem COVID-19 u jednej naszej Mieszkanki Rezydencja Seniora wprowadza procedury zlecone przez Sanepid. Będziemy Państwa informowali o wynikach testów i dalszych krokach”.

Na razie wszyscy objęci kwarantanną czują się dobrze, nikt nie ma objawów choroby. Czekają na wykonanie testów i ich wyniki. Sanepid natomiast stara się ustalić, w jaki sposób i od kogo mogła się zarazić pensjonariuszka.

Pod nadzór epidemiologiczny trafił też oddział wewnętrzny szpitala w Puszczykowie, gdzie była leczona kobieta. Jak zapewnia dyrekcja placówki, wszystkie pomieszczenia, w których przebywała, zostały zdezynfekowane. Wszystkie planowe przyjęcia na ten oddział zostały wstrzymane do odwołania.

el

0 0 votes
Oceń artykuł
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
Zobacz wszystkie komentarze