Reklama

Puszczykowo: Drastyczne zdjęcia z wypadku na przejeździe kolejowym w internecie

Zdjęcia zmasakrowanych zwłok z wypadku do którego doszło na przejeździe kolejowym w Puszczykowie, pojawiły się w internecie. Prokuratura już zajmuje się sprawą.

O wycieku zdjęć z wypadku poinformowało Radio Poznań. Dziennikarze radia dotarli do zdjęć na portalu prezentującym brutalne materiały. Obecnie zdjęcia zostały już usunięte, ale jak zauważają dziennikarze, wiele osób w dalszym ciągu posiada kopie.

Prokuratura zajęła się już sprawą: – W ramach postępowania prowadzonego w sprawie wypadku sprawdzamy również inne wątki dotyczące tego zdarzenia, w szczególności ujawnienia materiału dowodowego w postaci nagrania z kamer monitoringu oraz pojawienia się w sieci, na zamkniętych forach internetowych zdjęć ofiar wypadku wykonanych prawdopodobnie przez świadków. Podjęliśmy już niezbędne czynności mające na celu ustalenie źródło pochodzenia tych zdjęć i filmu – wyjaśnił w rozmowie z Radiem Poznań Michał Smętkowski, rzecznik Prokuratury Okręgowej w Poznaniu.

Do wypadku doszło 3 kwietnia. Karetka wjechała na przejazd kolejowy w momencie kiedy szlabany się zamknęły. Kierowca przez pewien czas próbował ustawić pojazd tak, żeby uniknąć zderzenia z nadjeżdżającym pociągiem, ale niestety nie udało mu się to.

Źródło: Radio Poznań

data-matched-content-rows-num="8,4" data-matched-content-columns-num="1,4" data-matched-content-ui-type="image_stacked,image_stacked"

Dodaj komentarz

avatar