Pudelek otruty kwasem. Właściciele wyznaczyli nagrodę za wskazanie sprawcy

fot. Depositphotos (zdjęcie ilustracyjne)

Na ulicy Pułaskiego w Kaliszu doszło do otrucia pudelka Franka. Piesek połknął ampułkę z kwasem, co stwierdził weterynarz. Nie dało się go uratować, ale właściciele wyznaczyli nagrodę za wskazanie sprawcy. By taki los nie spotkał innych psów.

Dramat wydarzył się na początku kwietnia, jak relacjonują Fakty Kaliskie. Franek był na spacerze i wtedy musiał połknąć kapsułkę z kwasem.

Kwas był bardzo silny – tak silny, że mimo szybkiej pomocy weterynarza Frankowi nie udało się uratować życia. Lekarz nie miał wątpliwości, że przyczyna śmierci pieska był silny kwas – psiak miał popalone kwasem wnętrzności i nie miał szans na przeżycie.

Jak przypuszczają właściciele pieska, kwas psiak musiał znaleźć w rejonie ulicy Pułaskiego 15, gdzie jest niewielkie podwórko, na którym ktoś mógł zostawić coś takiego. Zgłosili sprawę policji, ale szukają truciciela także na własną rękę i wyznaczyli za to nagrodę w wysokości 1000 zł. Chcą znaleźć truciciela, zanim innym psom, które spacerują w tej okolicy, stanie się krzywda.

Podziel się:

Ostatnio dodane: