“Ptaki. Spójrz w niebo”. Zapraszamy na wernisaż!

ptaki fot. pixabay

Camp Chwaliszewo zaprasza wszystkich miłośników ptaków na finał projektu i wernisaż wystawy “Ptaki. Spójrz w niebo”. Spotkanie odbędzie się 15 października w Camp Chwaliszewo 75 o godzinie 18.30.

„W tym roku zapraszaliśmy mieszkańców Poznania na wspólne spacery po parkach i lasach a także do obserwowania i fotografowania ptaków. Wspólnie udowodniliśmy, że birdwatching można praktykować w Poznaniu w wielu miejscach a fotografowanie ptaków jest pasją, sposobem na kontakt z przyrodą, odpoczynkiem i „chwytaniem dystansu”, szczególnie istotnym w trakcie pandemii” – piszą organizatorzy projektu, zapraszając na wernisaż.

Na spotkanie i wernisaż mogą przyjść wszyscy mieszkańcy, ale oczywiście przede wszystkim uczestnicy konkursu ich sympatyków oraz głosujący w ramach plebiscytu publiczności. Punktem kulminacyjnym wernisażu będzie wręczenie nagród dla laureatów konkursu. Będą na nich czekać książki opowiadające o ptakach w nietuzinkowy sposób i napisane przez ludzi z pasją: „Tajemnice ptasiej alkowy”, „Pióra. Ewolucja cudu natury”, „Rok wśród pingwinów”.

W czasie spotkania będzie można porozmawiać o sekretach fotografowania ptaków z z Pawłem Kowalczykiem i Sławkiem Wąchałą, czyli jury konkursowym, a przed spotkaniem odbędzie się warsztat realizowany przez Centrum Promocji Ekorozwoju. Jego uczestnicy wspólnie będą tworzyć karmniki oraz mieszanki pokarmu dla ptaków. Porozmawiamy też o roślinach, które warto sadzić, ponieważ stanowią pokarm dla skrzydlatych gości.

Projekt “Ptaki. Spójrz w niebo” został dedykowany zmarłemu Kubie Kotnarowskiemu, przyjacielowi, znanemu działaczowi w środowisku organizacji pozarządowych, ale też obrońcy przyrody, szczególnie tej przyrody w mieście.

LAUREACI

Kategoria dorośli
1 MIEJSCE Ireneusz Wielgus „Pod czujnym okiem”,
2 MIEJSCE Marcin Gawroński „Raniuszek – nr 1”

Kategoria dzieci i młodzież:
1 MIEJSCE Bartosz Garba „Niespodziewani goście w niespodziewanych okolicznościach”
2 MIEJSCE Anna Makowska „Spójrz w niebo, patrz pod nogi!”

W plebiscycie publiczności:
1 MIEJSCE Wojciech Kasprzak „Porcelana”
2 MIEJSCE Dawid Lewek „Bocian”

O FOTOGRAFACH / JURY KONKURSOWYM

Sławek Wąchała, fotoreportera portalu Tenpoznan.pl, którego często możecie spotkać na ulicach w Poznaniu gdzie coś się dzieje. Prace jurora można zobaczyć m.in. na Sławek Wąchała Fotografia

Paweł Kowalczyk z wykształcenia leśnik, magister antropologii kulturowej i niedoszły doktor socjologii, aktywnie obserwuje i fotografuje ptaki czyli – używając modnego dziś słowa – uprawia birdwatching. Zdjęcia ptaków Pawła Kowalczyka prezentowane były kilku wystawach w Poznaniu m.in stała ekspozycja „Ptaki Areny i Miasta Poznania” w ogrodzie społecznym Kolektyw Kąpielisko (Park Kasprowicza).

Miejsce: Camp Chwaliszewo 75, ul. Chwaliszewo 75
Data: 15.10.2021, godz. 18.30
Organizatorzy: Koalicja Zazieleń Poznań, Kolektyw Kąpielisko, Centrum Pisop