Przyszli studenci najlepszych uczelni spotkali się z zastępcą prezydenta Poznania

Julia, Natalia, Mateusz, Mariusz Wiśniewski i Małgorzata Dembska fot. UMP

Natalia Siwek na Harvard, Julia Sokólska na Cambridge i Columbia University, Mateusz Mikołajczak na London School of Economics. Trójka absolwentów II LO przed wyjazdem na uczelnie spotkała się z Mariuszem Wiśniewskim, zastępcą prezydenta Poznania.

Wszyscy troje są absolwentami klasy IB (International Baccalaureate) II LO – to program nauczania na poziomie liceum ogólnokształcącego, realizowany w całości w języku angielskim, francuskim lub hiszpańskim. Kończy się egzaminem maturalnym, a trójka absolwentów jest właśnie w trakcie jej zdawania.

– Szkoła służy do stwarzania możliwości do rozwoju i ja się bardzo cieszę, że możemy naszym uczniom je zapewnić – podkreśliła Małgorzata Dembska, dyrektorka II LO. – Dzięki temu młodzi ludzie mogą iść dalej, rozwijać swoje pasje i zainteresowania. Zależy mi na budowaniu szkoły dla ambitnych i bardzo dobrych uczniów.

Julia, Natalia i Mateusz dzięki swoim wynikom otrzymali propozycje nauki na najlepszych uniwersytetach świata. Julia Sokólska, której pasją jest prawo i praworządność, będzie studiowała prawo na uniwersytecie w Cambridge – ale dostała się także na Uniwersytet Columbia w Nowym Jorku. Rozważa studia prawnicze albo stosunków międzynarodowych. Natalia Siwek będzie studiowała nauki polityczne i komputerowe na Harvardzie, a Mateusz Mikołajczak dostał się na London School of Economics, gdzie będzie studiował ekonomię, statystykę i matematykę.

– Gratuluję tego ogromnego sukcesu. Cieszę się, że młodzi poznaniacy i poznanianki mają okazję studiowania na najlepszych uczelniach na świecie – mówił Mariusz Wiśniewski. – Doceniam także ogromny wkład nauczycieli, bo bez nich droga ta nie byłaby łatwa. Będąc na drugim końcu świata nie zapominajcie jednak o Poznaniu.

Podziel się:

Ostatnio dodane: