Przygotowania do sezonu nad Wartą w Poznaniu już się zaczęły. „Miasto wyda blisko 3 mln zł”

kontenery na śmieci nad Wartą fot. UMP

Miasto rozpoczęło przygotowania do kolejnego sezonu na terenach nadwarciańskich. Nad Wartą stanęło już 135 pojemników na odpady. Czy dzięki temu w tym roku nad Wartą będzie mniej śmieci?

Tereny nadwarciańskie to wiosną i latem bardzo popularne wśród poznaniaków miejsca na spacer czy piknik – i, niestety, jedne z najbardziej zaśmieconych, mimo że pojemników na odpady od kilku lat nad brzegiem rzeki nie brakuje.

Wzdłuż brzegów Warty ustawiono już 135 pojemników na odpady. Władze miasta mają nadzieję, że dzięki nim nad Wartą mniej śmieci będzie lądowało na trawie czy w wodzie, a więc i odpoczynek będzie przyjemniejszy.

„W tym roku na kompleksowe utrzymanie czystości od mostu Lecha do mostu Przemysła I Miasto wyda blisko 3 mln zł” – informują władze miasta. – „Zakres umowy z wykonawcą prac porządkowych obejmuje m.in. zbieranie i wywóz odpadów komunalnych, konserwację pojemników, koszenie traw i chwastów, utrzymanie zieleni na schodach i pochylni przy parku Stare Koryto Warty, sprzątanie Wartostrady, a w okresie jesienno- zimowym jej odśnieżanie, a także mycie, usuwanie napisów, graffiti i naklejek z znaków czy tablic”.

Oprócz 135 dużych pojemników na szkło, odpady zmieszane czy tworzywa sztuczne i papier, nad Wartą stanęło także 16 betonowych koszy na popiół i żar z grilla. te pojemniki będą stały do końca września. Wzdłuż Wartostrady i przy schodach jest także 170 koszy na śmieci, które stoją tam cały rok. 28 kwietnia nad rzeką staną także toalety tymczasowe – będą codziennie serwisowane, dezynfekowane, wyposażone w papier toaletowy oraz płyn dezynfekujący.

Jednak, jak podkreślają władze miasta, w utrzymaniu porządku kluczową rolę odgrywają sami poznaniacy bawiący się nad Wartą – bo to od nich zależy, czy nad rzeką będzie porządek czy nie. Dlatego każdy powinien pamiętać o zabraniu swoich śmieci z brzegu rzeki i wrzucenie ich do któregoś z podstawionych 135 koszy. Nie tylko dlatego, że za zaśmiecanie miasta grozi mandat do 500 zł, ale dlatego, żeby nad Wartą nadal było po prostu pięknie.

Zapominalskim będą o tym przypominać patrole straży miejskiej, a tereny pełne śmieci i dzikie wysypiska można też zgłaszać poprzez aplikację Smart City Poznań, formularz dostępny na stronie internetowej Straży Miejskiej Miasta Poznania oraz telefonicznie – dzwoniąc na numer 986.

Podziel się:

Ostatnio dodane: