Przybył i White Elephant w Blue Note

Podczas swojej jedenastej audycji w Blue Note Mariusz Kwaśniewski będzie gościć grupę Przybył oraz trio White Elephant. Rozmowy z zespołami będą przeplatać się z ich występami. A wszystko to 12 lutego w Blue Note.

Przybył to gitarzysta oraz autor piosenek pochodzącego z Poznania. W 2013 roku zaprosił on do współpracy instrumentalistów z Wielkopolski – wywodzących się z różnych nurtów muzycznych oraz zespołów. W swojej muzyce łączy tradycje piosenki autorskiej, jazzu, rocka oraz bluesa. Piosenka proponowana przez Przybyła jest pretekstem do muzycznej interakcji, łamania klasycznej jej formy oraz do współpracy z publicznością.

White Elephant to zespół muzyczny założony w roku 2015 przez Oliwię Nazimek- wokalistkę, aktorkę, autorkę tekstów i współautorkę muzyki oraz Pawła Wasia- gitarzystę i współtwórcę muzyki.
Współpracującymi z zespołem artystami są: perkusiści Sławomir Berny i Szymon Piotrowski oraz basista Józef Michalik. Sławomir Berny to muzyk sesyjny, członek zespołu Grzegorza Turnaua, orkiestry Adama Sztaby i projektu Śrubki. W 2014 roku został laureatem Polskich Nagród Perkusyjnych „Eugeniusz” w kategorii „Perkusjonalista”.

Aktualnie zespół kończy swój debiutancki album zatytułowany „Birds”. Muzyka, którą kreują, skupia się głównie wokół brzmień akustycznych indie pop i pop z wpływami jazzu.

Bilety 10 zł.

Mat. pras., el

Podziel się: