Przeźmierowo: Wymuszał pieniądze od dzieci. Grożąc pałką teleskopową

Przeźmierowo, park fot. policja

Policjanci z Komendy Miejskiej Policji w Poznaniu zatrzymali siedemnastolatka, który wymuszał od młodszego kolegi pieniądze. Jak się później okazało, nie było to pierwsze takie przestępstwo, które popełnił, sąd zadecydował o dwumiesięcznym areszcie dla niego.

5 września policjanci otrzymali pilne wezwanie do parku w Przeźmierowie. Zgłaszający poinformował, że na miejscu młody mężczyzna wymusza pieniądze od młodszych kolegów. Ma przy tym niebezpieczne narzędzie, którym grozi dzieciom.

Policjanci z Grupy Realizacyjnej, Wydziału Kryminalnego poznańskiej komendy oraz Komisariatu Policji w Tarnowie Podgórnym byli na miejscu po kilku minutach i zastali na miejscu opisaną przez zgłaszającego sytuację. Zatrzymali mężczyznę tuż po tym, jak odebrał gotówkę od zastraszonego trzynastolatka.

Jak się później okazało, nie było to pierwsze wymuszenie rozbójnicze zatrzymanego siedemnastolatka, co potwierdziły zebrane dowody. W mieszkaniu chłopaka zabezpieczyli między innymi pałkę teleskopową, którą sprawca miał grozić wcześniej trzynastolatkowi.

17-letni mieszkaniec Trzebawia usłyszał już zarzuty, a sąd zadecydował o zatrzymaniu go na 2 miesiące w tymczasowym areszcie. Za rozbój grozi mu do 10 lat więzienia, ale sprawa jest rozwojowa, ponieważ osób pokrzywdzonych może być więcej.

Źródło: KMP Poznań