Marsz o wolność - antyszczepionkowcy fot. Sławek Wąchała

Przez Poznań przejdzie Ogólnopolski Marsz Wolności. “Jest dedykowany każdej osobie”

11 września przez stolicę Wielkopolski ma przejść Ogólnopolski Marsz Wolności. “Jest dedykowany każdej osobie bez względu na jej wybór dotyczący eksperymentalnych zastrzyków” – deklarują jego organizatorzy. I zapraszają na marsz także prezydenta Jacka Jaśkowiaka.

Marsz wystartuje 11 września w samo południe sprzed pomnika Powstańców Wielkopolskich przy ul.
Królowej Jadwigi. Udział może w nim wziąć każdy, kto uważa, że decyzja co do szczepień przeciwko koronawirusowi – “eksperymentalnych zastrzyków”, jak nazywają to organizatorzy marszu – powinna należeć do pacjenta. Nikt nie powinien na niego wywierać presji w tej sprawie: ani urzędnik, ani lekarz czy pracodawca.

Organizatorzy podkreślają, że do udziału w Ogólnopolskim Marszu Wolności zapraszają każdego, również prezydenta Poznania, Jacka Jaśkowiaka, by podkreślić, że odbywa się przeciwko segregacji.
“Sprzeciwiamy się projektowi zmiany ustawy o zapobieganiu i zwalczaniu zakażeń i chorób zakaźnych u ludzi nr 1449 oraz osobnemu projektowi rządowemu (w formie projektu poselskiego z pominięciem konsultacji publicznych) o segregacji pracowników przez pracodawców” – informują w zapowiedzi marszu jego organizatorzy. – “Nie godzimy się również na zapowiadane przez ministra zdrowia segregowanie ludzi podczas wydarzeń, w życiu społecznym oraz w szkołach”.

Udział w marszu zapowiedzieli między innymi Polskie Stowarzyszenie Niezależnych Lekarzy i Naukowców, grupa C19, Strajk Przedsiębiorców, Polskie Żółte Kamizelki, Pancerni Poznań, a jednym z organizatorów marszu jest także stowarzyszenie STOP NOP.

5 7 votes
Oceń artykuł
0 komentarzy
Inline Feedbacks
Zobacz wszystkie komentarze