Przez Poznań przebiegnie Recordowa Dziesiątka. Są utrudnienia dla kierowców!

13. Półmaraton Poznań, 19-ty km, pażdziernik 2021 Sławek Wąchała

Zmiany w organizacji ruchu na Baraniaka, Kórnickiej, Mostowej, Kazimierza Wielkiego, Marii Magdaleny, Cegielskiego, Dowbora-Muśnickiego i Garbary – to efekt 18. Recordowj Dziesiątki, która w niedzielę 13 marca przebiegnie przez miasto.

Zmiany będą obowiązywać w godzinach od 11.00 do 14.00. W czasie przygotowań do biegu (od godz. 10.00 do 12.00) zamknięty będzie ruch na ul. Baraniaka na odcinku od ul. Inflanckiej do ul. Jana Pawła II (w obu kierunkach). Natomiast podczas samego biegu zamknięte będą ulice: Baraniaka, Kórnicka, most Rocha, Mostowa (do ul. Wierzbowej), Kazimierza Wielkiego, Marii Magdaleny, Cegielskiego, Dowbora-Muśnickiego, Garbary (za skrzyżowaniem z ul. Długą).

Ponadto wstrzymany będzie ruch ul. Jana Pawła II od ronda Śródka do ronda Rataje (w obu kierunkach). Ruch po południowej stronie ronda Śródka oraz po północnej i wschodniej stronie ronda Rataje odbywać się będzie jednym pasem.

Dojazd do pl. Bernardyńskiego i Wielkopolskiego Centrum Onkologii przy ul. Garbary będzie możliwy ulicami: Niezłomnych, Kościuszki, Krakowską, Łąkową, Strzelecką i Długą. Wyjazd – prawym pasem ul. Garbary w kierunku ul. Krakowskiej i Strzeleckiej.

Zalecany objazd ul. Garbary (w stronę ul. Królowej Jadwigi) oraz ul. Kazimierza Wielkiego i Mostowej prowadzi przez al. Niepodległości. Zalecany objazd ul. Jana Pawła II (od ul. Warszawskiej w stronę ronda Rataje) prowadzi ul. Warszawską, Światopełka, Browarną, Dymka, Chartowo i Krzywoustego.

Na ul. Wileńskiej, Trockiej i Grodzieńskiej chodniki, drogi rowerowe i pasy zieleni zostaną zabezpieczone przed nieprawidłowym parkowaniem.

Służby organizatora będą na bieżąco udzielać informacji o objazdach, a w sytuacjach awaryjnych umożliwiać przejazd przez tereny zamknięte dla ruchu.

Stała organizacja ruchu będzie przywracana przez policję sukcesywnie po przebiegnięciu ostatniego uczestnika biegu przez kolejne odcinki trasy – nie później, niż do godz. 14.00.

Źródło: ZDM