Przez miasto przejdzie II Poznański Marsz Niepodległości

Marsz Niepodległości 2022 Poznań fot. Sławek Wąchała

“Weźmy ze sobą nasze narodowe flagi i pokażmy nasz wspaniały poznański patriotyzm” – zapraszają organizatorzy II Poznańskiego Marszu Niepodległości, który przejdzie ulicami miasta 11 listopada pod hasłem “Łączy Nas Polska”.

W ubiegłym roku marsz odbył się pierwszy raz, a jego organizatorami byli poznańscy działacze Konfederacji i organizacje pozarządowe. W roku zapowiedzieli ponowną organizację imprezy: marsz rozpocznie się o godzinie 14.00 na rynku Wildeckim i przejdzie na plac Mickiewicza, gdzie około godziny 17.00 planowane jest zakończenie.

Organizatorzy założyli też zbiórkę na portalu “zrzutka”, by pokryć koszty organizacji marszu.
“Poznański Marsz Niepodległości to coroczne wydarzenie, które łączy wszystkich Poznaniaków w duchu patriotyzmu, jedności narodowej i hołdu dla naszych bohaterów niepodległościowych. W zeszłym roku Poznański Marsz Niepodległości odniósł medialny i frekwencyjny sukces. Około 2 tysiące uczestników przeszło ulicami Poznania świętując odzyskanie przez Polskę niepodległości. W tym roku chcemy powtórzyć ten sukces, ale aby to osiągnąć potrzebna jest Twoja pomoc” – napisali.

Zebrane pieniądze chcą przeznaczyć na nagłośnienie, promocję marszu i inne wydatki, takie jak kamizelki odblaskowe dla straży marszu, która będzie dbać o spokój i porządek podczas imprezy.

Podziel się: