Przetarg na trasę tramwajową na ulicy Ratajczaka

Poznańskie Inwestycje Miejskie ogłosiły przetarg na opracowanie projektu budowlanego trasy tramwajowej w ulicy Ratajczaka. Ma ona powstać do 2022 roku. Budowa trasy to kolejny etap Programu Centrum.

Nowa trasa tramwajowa prowadzić będzie od skrzyżowania ulic Królowej Jadwigi z Wierzbięcicami do ul. 27 Grudnia. W założeniu, ma przyczynić się do ożywienia tego obszaru oraz skrócenia czasu dojazdu transportem publicznym z Dębca i Wildy do centrum miasta. Dzięki powstaniu prawoskrętu przy Okrąglaku, z ul. 27 Grudnia w Mielżyńskiego, w przyszłości będzie mógł powstać dodatkowy korytarz tramwajowy północ-południe przez ulice: Solną i Pułaskiego, a dalej na Piątkowo, Winogrady oraz Naramowice.

Budowa trasy tramwajowej w ul. Ratajczaka planowana jest na lata 2020-2022.

W ramach realizacji Projektu Centrum trwają obecnie ostatnie prace związane z przebudową ul. Św. Marcin pomiędzy ul. Gwarną a Ratajczaka. Wkrótce zaczną się odbiory techniczne tej inwestycji. Powstał tam – przed skrzyżowaniem ulic Św. Marcin/Ratajczaka – przystanek typu wiedeńskiego, na którym, po wybudowaniu nowej trasy, będzie można wsiąść by dojechać na Wildę lub Dębiec.

W tym roku rozstrzygnięty będzie przetarg, a w drugiej połowie roku powinny rozpocząć się prace przy przebudowie skrzyżowania ulic: Św. Marcin, Towarowej i al. Niepodległości. Również w 2019 roku ma zostać rozpisany przetarg na dalsze prace w ramach Projektu centrum, czyli dotyczące Al. Marcinkowskiego, ul. 27 Grudnia i ul. Gwarna.

Cała inwestycja związana z przebudową centrum ma być gotowa na początku 2022 roku. Projekt objęty jest dofinansowaniem z UE.

Autor: UMP

Podziel się:

Ostatnio dodane: