Przetarg na kolejne odcinki Wartostrady

Miasto rozpisało przetarg na zaprojektowanie i wybudowanie kolejnych odcinków Wartostrady. Do 2020 roku ma się ona wydłużyć o 2,5 kilometra.

Najdłuższy z nowo tworzonych odcinków będzie miał prawie 1,3 km. Połączy on most Królowej Jadwigi z parkiem w Starym Korycie Warty. Dwie pozostałe trasy połączą ulice Czartoria i Chwaliszewo oraz poprowadzą pieszych i rowerzystów przy Bramie Poznania ICHOT, tuż nad Cybiną, aby ominąć kolizję z wejściem do Bramy.

Nowe odcinki, podobnie jak już te istniejące, zostaną wyposażone w całą niezbędną infrastrukturę. Dodatkowo zakres zamówienia obejmuje montaż oświetlenia oraz monitoringu na pozostałych odcinkach Wartostrady.

– Obecnie trwa montaż oświetlenia i monitoringu na odcinku od Parku Mazowieckiego do Starego Koryta Rzeki. Ostatnimi elementami planowanych inwestycji w ramach obecnego projektu UE, będzie budowa łącznika pod ulicą Jana Pawła II w kierunku jeziora Maltańskiego oraz dowiązanie Wartostrady z cyplem – mówi Mariusz Wiśniewski, zastępca Prezydenta Miasta Poznania – Jednocześnie będziemy przystępować do prac koncepcyjnych nad wydłużeniem Wartostrady w kierunku północnym, w stronę Naramowic/Umultowa/Radojewa oraz Czerwonaka oraz na południe, w kierunku Dębiny.

Projekt „Budowa Wartostrady pieszo- rowerowej w Poznaniu wraz z oświetleniem, monitoringiem wizyjnym oraz małą architekturą – etap I” jest dofinansowany ze środków UE w ramach Wielkopolskiego Regionalnego Programu Operacyjnego na lata 2014-2020.

Potencjalni wykonawcy mogą składać swoje oferty do 8 października 2018 roku.

Autor: mat. pras. UMP

Podziel się:

Ostatnio dodane: