Przelewy z Holandii do Polski – co zrobić, by były bezpieczniejsze?

Polacy pracujący w Holandii przesyłają pieniądze do kraju z różnych powodów. Wpierają finansowo rodziny, opłacają rachunki, spłacają kredyty, odkładają na kontach oszczędnościowych – to tylko niektóre z możliwości. Warto zatem wiedzieć, co zrobić, aby przesyłane środki bez problemu trafiły do celu.
Nie podawaj pełnych danych

Żadna z firm transferujących pieniądze z Holandii do Polski nie ma prawa prosić swojego klienta o podanie pełnych danych do konta. Dotyczy to zarówno prośby wysłanej mailowo, poprzez formularz na stronie, jak i rozmowy telefonicznej. Ataki padają z różnych stron, dlatego nie można tracić czujności. Trzeba sprawdzić, czy otrzymane wiadomości rzeczywiście zostały wysłane przez konkretną firmę. Ponadto nie należy podawać danych logowania takich jak hasło czy numer CVC.

Korzystaj z usług zaufanych podmiotów

Decydując się wysłać przelew z Holandii do Polski, warto upewnić się, że dana firma pośrednicząca w przekazach posiada odpowiednie licencje i jest poddana nadzorowi instytucji kontrolujących podmioty działające w branży finansowej. Legalnie funkcjonujący operatorzy podlegają takim samym regulacjom, jak tradycyjne banki. Mają też niezawodne systemy bezpieczeństwa bazujące na nowoczesnych technologiach dbających o poufność danych. Gdzie szukać takiej firmy? Bezpieczny i tani przelew z Holandii do Polski zlecisz na stronie https://www.easysend.pl/przelewy-z-holandii-do-polski.

Uważaj na nielegalne programy

Chociaż korzystanie z nielegalnego oprogramowania wydaje się nie mieć nic wspólnego z przekazami międzynarodowymi, rzeczywistość jest zgoła odmienna. Takie programy pochodzą z niewiadomego źródła. Ich autorami mogą być hakerzy usiłujący ukraść Twoje dane. Nielegalne programy często zawierają wirusy skanujące komputery i telefony zbierające informacje, pracując w tle.

Przelewy rób tylko z zaufanych urządzeń

Chociaż nie każdy komputer w miejscu publicznym musi być zainfekowany wirusem czy programem szpiegującym, lepiej nie zlecać z takich urządzeń przekazów zagranicznych. Nie ma pewności co do tego, kto korzystał z takiego sprzętu ani jakie są jego intencje. Przelew z Holandii do Polski bezpieczniej będzie przesłać z własnego komputera lub telefonu z dostępem do sieci. Jeżeli już musisz zlecić operację z publicznego urządzenia, zadbaj o to, by nie zapisały się w nim Twoje dane. Unikaj też korzystania z sieci ogólnodostępnych, na przykład w pociągach czy restauracjach, kiedy realizujesz pieniężną transakcję.

Aktualizuj oprogramowanie swoich urządzeń i instaluj antywirusy

Ściąganie aktualizacji programów i posiadanie antywirusów to konieczne działania, by zapewnić bezpieczeństwo swoim danym. Dostawcy oprogramowani stale ulepszają zabezpieczenia, a programy antywirusowe są jednym z narzędzi w walce z cyberprzestępczością. Dlatego zdecydowanie warto dokonywać aktualizacji i posiadać antywirusy.

Aby zadbać o bezpieczeństwo pieniędzy, gdy przesyłasz przelew z Holandii do Polski, nikomu nie powierzaj swoich pełnych danych (w tym haseł). Korzystaj wyłącznie z usług legalnie działających pośredników zapewniających należyte zabezpieczenia. Ponadto unikaj wysyłania pieniędzy z urządzeń publicznych i sieci współdzielonych, a także aktualizuj oprogramowanie i pobierz program antywirusowy, jeśli jeszcze go nie posiadasz. Dzięki tym środkom ostrożności zyskasz pewność, że środki trafią do wskazanego przez Ciebie celu, a Twoje dane nie dostaną się w niepowołane ręce.

Artykuł sponsorowany

Podziel się:

Ostatnio dodane: