Promenada nad jeziorem już prawie gotowa! “Pozostały prace porządkowe i nasadzenia”

promenada, Kórnik fot. P. Pacholski FB

Mieszkańcy Kórnika już wkrótce będą mieli do dyspozycji całą promenadę nad Jeziorem Kórnickim. Burmistrz Przemysław Pacholski poinformował, że prace budowlane przy piątym etapie budowy promenady właśnie dobiegają końca i wkrótce już zostanie udostępniona spacerowicz i rowerzystom.

Brakujący odcinek promenady liczy zaledwie 10 metrów i miał powstać w piątym, ostatnim etapie prac przy jej budowie jeszcze w 2018 roku. Ale wówczas jeden z mieszkańców Kórnika zgłosił roszczenia do terenu, przez który miała przechodzić promenada i zablokował inwestycję na tym odcinku. Sprawa trafiła do sądu i choć sąd rejonowy już w 2021 roku uznał, że działka należy do gminy i nakazał protestującemu mieszkańcowi jej opuszczenie – to ten złożył apelację.

To oczywiście wstrzymało prace na tym odcinku do czasu rozstrzygnięcia sądowego, ku wielkiemu niezadowoleniu mieszkańców, zwłaszcza tych, którzy mają problemy z poruszaniem się, bo brakujący fragment promenady przy każdym spacerze mocno dawał się im we znaki.

W kwietniu 2023 roku burmistrz poinformował, że sąd odrzucił apelację mieszkańca roszczącego sobie prawa do działki, wyrok jest prawomocny, a do 18 maja działka ma zostać oddana miastu. Wkrótce po zakończeniu formalności rozpoczęła się budowa brakującego odcinka promenady.

“Prace budowlane na V etapie budowy Promenady Spacerowej wzdłuż Jeziora Kórnickiego zbliżają się do końca” – poinformował burmistrz na swoim profilu na Facebooku 23 sierpnia. – “Pozostały do wykonania prace porządkowe i nasadzenia, które zostaną zrealizowane tak szybko jak to tylko możliwe. Życzę wszystkim przyjemnego i bezpiecznego korzystania”.

Podziel się: