Prof. Norman Davies pojawi się w Poznaniu i Gnieźnie

Autor „Bożego igrzyska”, „Powstania ‘44” i wielu innych publikacji, światowej sławy historyk – prof. Norman Davies odwiedzi Uniwersytet im. Adama Mickiewicza w Poznaniu.

Już dziś, 28 maja o godz. 12:00 wygłosi w auli Instytutu Kultury Europejskiej UAM w Gnieźnie wykład pt. „European History and Polish Millenium” (tłumaczony na język polski). Prelekcja prof. Normana Daviesa będzie transmitowana na żywo, tutaj. W środę, 29 maja o godz. 18:00 w sali 2.01 IKE historyk spotka się z czytelnikami. Wizyta w Gnieźnie jest współorganizowana przez Instytut Kultury Europejskiej UAM i Urząd Miasta w Gnieźnie.

„Podróż historyka przez historię” to tytuł kolejnego spotkania autorskiego z prof. Normanem Daviesem, tym razem w Poznaniu. Wydarzenie odbędzie się w piątek, 31 maja o godz. 18:00 w Auditorium Maximum Wydziału Prawa i Administracji UAM (Collegium Iuridicum Novum, Al. Niepodległości 53).

Projekt współorganizowany przez Wydział Prawa i Administracji UAM, realizowany przy wsparciu finansowym Miasta Poznania.

Norman Davies (ur. 1939) – brytyjsko-polski historyk, członek Polskiej Akademii Umiejętności i Akademii Brytyjskiej, Honorary Fellow w St. Antony’s College w Oksfordzie i profesor Uniwersytetu Jagiellońskiego w Krakowie. Kawaler Orderu Orła Białego, Orderu Odrodzenia Polski oraz Krzyża Wielkiego Orderu Zasługi RP. Autor książek „Biały orzeł, czerwona gwiazda” (1972), „Boże igrzysko. Historia Polski” (1981), bestselleru „Europa. Rozprawa historyka z historią” (1996), „Wyspy. Historia” (1998), „Mikrokosmos. Portret miasta środkowoeuropejskiego” (we współpracy z R. Moorhousem, 2002), „Powstanie ‘44″ (2003), „Europa walczy 1939-45. Nie takie proste zwycięstwo” (2006) oraz „Zaginione królestwa” (2011). Jego książki zostały przełożone na ponad 20 języków, a sam regularnie pojawia się w mediach; wykładał także gościnnie na uniwersytetach Columbia, McGill, Hokkaido, Stanforda, Harvardzie i Australian National w Canberze.

mat. pras.