Problemy Starego Miasta w Poznaniu. Radni organizują spotkanie z policją

fot. Sławek Wąchała (zdjęcie ilustracyjne)

Alkohol pod chmurką, bezdomni i hałaśliwe ogródki. To, jak uważają policjanci, największe problemy na Starym Mieście. Ale jeśli ktoś z mieszkańców jest innego zdania, powinien się wybrać na spotkanie z policją, które organizują staromiejscy radni.

Radni z racji specyfiki dzielnicy, stale współpracują z policją oraz strażą miejską.
„Staromiejscy radni regularnie spotykają się z przedstawicielami policji i straży miejskiej w ramach projektu Bezpieczna Dzielnica – Bezpieczny Mieszkaniec” – informuje ROSM. – „Niestety, nie zawsze zgłaszane postulaty i prośby o interwencję są szybko realizowane. W sierpniu 2022 r RO Stare Miasto przyjęła uchwałę, w której radni zastawiają się nad sensownością organizacji tego typu spotkań, których efektywność jest dyskusyjna i proponuje stworzenie szerszej formuły pozwalającej na skuteczne – realne rozwiązywanie problemów”.

Nie znaczy to, że radni nie doceniają pracy służb i instytucji – oceniają ją bardzo wysoko, choćby w kwestii pomocy osobom bezdomnym. Jednak w rozwiązywaniu wielu innych problemów współpracę zdecydowanie można byłoby poprawić i spotkanie z policją ma temu właśnie służyć.
– Dobrą płaszczyzną dyskusji może być spotkanie z dzielnicowymi na które rada osiedla zaprasza mieszkańców i wszystkich zainteresowanych porządkiem i bezpieczeństwem w centrum Poznania – informuje Lidia Koralewska, przewodnicząca Komisji Bezpieczeństwa i Porządku Publicznego.
– Niestety, ciągle w zgłoszeniach mieszkańców pojawiają się te same kwestie związane z nocnym hałasem, choć teoretycznie obowiązuje tu stosowna uchwała rady miasta, nadmierną prędkością pojazdów i nocnymi wyścigami aut czy uciążliwościami związanymi z inwestycjami deweloperskimi – dodaje Andrzej Rataj, radny miejski i przewodniczący Rady Osiedla Stare Miasto.

Spotkanie z dzielnicowymi policji odbędzie się w środę 11 stycznia 2023 r. o godz. 17.00 w Sali Białej Urzędu Miasta Poznania przy placu Kolegiackim. Podczas niego będzie można porozmawiać z dzielnicowymi oraz posłuchać omówienia efektów planów priorytetów w zakresie bezpieczeństwa i porządku, które przygotowali policjanci.

Podziel się:

Ostatnio dodane: