Prezydent Kalisza spotka się na ringu z Przemysławem Saletą. „Pomaganie potrzebującym poprzez sport jest warte wysiłku!”

Krystian Kinastowski, Przemysław Saleta fot. K. Kinastowski FB

Krystian Kinastowski, prezydent Kalisza, poinformował, że zmierzy się w ringu z samym Przemysławem Saletą, a cel walki jest charytatywny. To kolejny wielkopolski prezydent, który stanie w ringu z mistrzem – walczył z nim także Jacek Jaśkowiak, prezydent Poznania. I także w celu charytatywnym.

Walka prezydenta Kinastowskiego odbędzie się 1 kwietnia, a jej celem jest zebranie pieniędzy dla podopiecznych fundacji Klucz, która wspomaga dzieci w trudnej sytuacji życiowej lub materialnej. Na walkę zaprosił sam prezydent na swoim profilu społecznościowym na FB. Trzeba dodać, że dla prezydenta Kalisza stawanie w ringu z bokserem to nie pierwszyzna – walczył już także z Albertem „Dragonem” Sosnowskim, by zebrać pieniądze dla chorych dzieci.

„Pierwsza charytatywna Gala Biznes Boxing w Kaliszu pozwoliła zebrać znaczną sumę na pomoc chorym dzieciom” – napisał Krystian Kinastowski na FB. – „Sportowy pojedynek z Albertem „Dragonem” Sosnowskim był dla mnie olbrzymim wyzwaniem. Jednak pomaganie potrzebującym poprzez sport jest warte wysiłku! Dlatego po raz kolejny wyjdę na ring! 1 kwietnia skrzyżuję rękawice z legendą polskiego boksu – Przemek Saleta utytułowanym bokserem wagi ciężkiej, mistrzem świata w kick-boxingu. Liczę na wasz doping!”.

Warto przypomnieć, że Krystian Kinastowski jest kolejnym wielkopolskim prezydentem, który kocha boks – uprawia go przecież także Jacek Jaśkowiak, prezydent Poznania – i kolejnym, który zmierzy się z Saletą. W 2016 roku z mistrzem zmierzył się Jacek Jaśkowiak i choć pojedynek przegrał – Saleta wygrał dwie z trzech dwuminutowych rund – to dzięki tej walce udało się zebrać ponad 240 tys. zł na budowę nowego skrzydła dla Kliniki Onkologii, Hematologii i Transplantologii Pediatrycznej w Poznaniu.

Podziel się:

Ostatnio dodane: