Prezydent Andrzej Duda fot. prezydent.pl

Prezydent Andrzej Duda zwycięży w pierwszej turze? Jest nowy sondaż

Zwycięstwo obecnego prezydenta już w I turze wyborów i nieco ponad 19 proc. poparcia dla Małgorzaty Kidawy-Błońskiej. To wyniki sondażu wykonanego przez pracownię IBSP na zlecenie Wirtualnej Polski i portalu StanPolityki.

Według niego Andrzej Duda wygrałby wybory już w pierwszej turze uzyskując 51,35 proc poparcia. następna w kolejności jeśli chodzi o liczbę głosów byłaby Małgorzata Kidawa-Błońska z wynikiem 19,79 proc. Władysław Kosiniak-Kamysz otrzymałby 8,98 proc. głosów, Robert Biedroń – 7,59 proc., Szymon Hołownia – 6,62 proc., a Krzysztof Bosak – 5,51 proc.

Gdyby jednak ta wersja się nie potwierdziła, prezydent Duda dostałby mniej głosów i doszłoby do drugiej tury wyborów – zmierzyłby się w niej z Małgorzatą Kidawą-Błońską. I wygrałby – Andrzej Duda otrzymałby 56 proc. głosów, a Małgorzata Kidawa-Błońska – do 44 proc., jak wynika z sondażu.

Sondaż został przeprowadzony w dniach w dniach 10-13 marca 2020 roku, czyli – jak zwracają uwagę jego autorzy – w czasie, gdy w Polsce zaczęto mówić o zagrożeniu epidemią koronawirusa, a w grę zaczęły wchodzić duże emocje. To może wpływać na decyzje wyborców, które za kilka tygodni mogą być już zupełnie inne.

el

0 0 vote
Oceń artykuł
guest
63 komentarzy
Inline Feedbacks
Zobacz wszystkie komentarze