Prezydent Andrzej Duda fot. prezydent.pl

Prezydent Andrzej Duda zwycięży w pierwszej turze? Jest nowy sondaż

Zwycięstwo obecnego prezydenta już w I turze wyborów i nieco ponad 19 proc. poparcia dla Małgorzaty Kidawy-Błońskiej. To wyniki sondażu wykonanego przez pracownię IBSP na zlecenie Wirtualnej Polski i portalu StanPolityki.

Według niego Andrzej Duda wygrałby wybory już w pierwszej turze uzyskując 51,35 proc poparcia. następna w kolejności jeśli chodzi o liczbę głosów byłaby Małgorzata Kidawa-Błońska z wynikiem 19,79 proc. Władysław Kosiniak-Kamysz otrzymałby 8,98 proc. głosów, Robert Biedroń – 7,59 proc., Szymon Hołownia – 6,62 proc., a Krzysztof Bosak – 5,51 proc.

Gdyby jednak ta wersja się nie potwierdziła, prezydent Duda dostałby mniej głosów i doszłoby do drugiej tury wyborów – zmierzyłby się w niej z Małgorzatą Kidawą-Błońską. I wygrałby – Andrzej Duda otrzymałby 56 proc. głosów, a Małgorzata Kidawa-Błońska – do 44 proc., jak wynika z sondażu.

Sondaż został przeprowadzony w dniach w dniach 10-13 marca 2020 roku, czyli – jak zwracają uwagę jego autorzy – w czasie, gdy w Polsce zaczęto mówić o zagrożeniu epidemią koronawirusa, a w grę zaczęły wchodzić duże emocje. To może wpływać na decyzje wyborców, które za kilka tygodni mogą być już zupełnie inne.

el

63
Dodaj komentarz

avatar
Kuba Gorączkowski
Kuba Gorączkowski

Hahaha

Katarzyna Selena Marszałek
Katarzyna Selena Marszałek

Jak jego wyborcy przezyja .

Edward Szwec
Edward Szwec

teraz już wiemy skąd ujadanie Tuska i totalniakow ? Wasz koniec jest bliski ?

Jerzy Jaworski
Jerzy Jaworski

To sondaż dla głupców, nie ma szans.

Andrzej Leo Więckowski
Andrzej Leo Więckowski

Harcerzyk