Prezydent Andrzej Duda nabrany przez dwóch Rosjan

Prezydent Andrzej Duda fot. prezydent.pl
Dwaj yotuberzy z Rosji zdobyli numer telefonu prezydenta Andrzeja Dudy i zadzwonili do niego podając się za sekretarza generalnego ONZ António Guterresa. Potem film z rozmowy zamieścili na swoim kanale na Youtube, a Kancelaria Prezydenta potwierdziła, że nagranie jest prawdziwe.

Youtuberzy, Władimir Kuzniecow i Aleksiej Stoliarow, jak informuje „Rzeczpospolita”, przez 10 minut rozmawiali z prezydentem, który był przekonany, że rozmawia z prawdziwym sekretarzem i opowiedział youtuberom o sytuacji epidemicznej w Polsce mówiąc, że jednym ze źródeł zakażeń moga być Ukraińcy, których jest w Polsce wielu, wyjaśniał, co miał na myśli mówiąc o ruchu LGBT i zapewniał, że ma szacunek dla wszystkich ludzi. Wspomniał też o Donaldzie Tusku, który go, jak uważa, nie lubi.

Rozmowa trwała ponad 10 minut, a prezydent nie zwrócił uwagi na wschodni akcent swoich rozmówców. Ale trzeba dodać, że obaj Rosjanie są zawodowcami w tej dziedzinie: udało im się nabrać już między innymi prezydenta Emmanuela Macrona i premiera Borisa Johnsona.

Kancelaria Prezydenta zamierza wydać oświadczenia w tej sprawie. A służby specjalne mają sprawdzić, jak to możliwe, że youtuberom najpierw udało się zdobyć numer, a później bezpośrednio połączyć z prezydentem RP.

el