Premier: Renty dla dzieci osieroconych w wypadku

Mateusz Morawiecki fot. KPRM
Osierocone dzieci dostaną renty, jak obiecał dziś premier Mateusz Morawiecki, odnosząc się do wypadku, do którego doszło w Stalowej Woli. Zapowiedział też zmiany prawne w przypadku osób prowadzących pod wpływem alkoholu.

Przypomnijmy, że chodzi o wypadek, do którego doszło 3 lipca około godziny 15.00. 37-letni mężczyzna prowadził samochód pod wpływem alkoholu, jadąc z prędkością około 120 km na godzinę – i prawdopodobnie podczas wyprzedzania zderzył się czołowo z jadącym prawidłowo samochodem, który jechali 37-letnia kobieta, 39-letni mężczyzna i 2,5-roczny chłopiec.

Mężczyzny i kobiety nie udało się uratować, a sprawca wypadku i dziecko trafili do szpitala. Chłopczyk obecnie jest pod opieką dziadków – jego rodzice, którzy zginęli w wypadku, osierocili troje dzieci.

Sprawca wypadku po operacji przebywa w szpitalu. Miał około 1,7 promila alkoholu w organizmie. Nie przyznaje się do winy i odmówił zeznań. Grozi mu 12 lat więzienia.

Na tragedię rodziny zareagował premier Morawiecki.
– Dzisiaj rano zakończyłem proces przyznawania rent dla osieroconych dzieci – powiedział. – Przystąpimy szybko do prac legislacyjnych, które będą określały odpowiedzialność prowadzących pod wpływem alkoholu.

Wśród propozycji zmian jest nakaz wypłacania renty osieroconym dzieciom przez sprawców wypadku, jeśli zginęli w nim jego rodzice.

Podziel się:

Wydarzenia w Wielkopolsce: