Prawo i Sprawiedliwość opublikowały “jedynki” list kandydatów do Sejmu. Kto wystartuje w Wielkopolsce?

Szymon Szynkowski vel Sęk fot. K. Adamska

Minister Szymon Szynkowski vel Sęk w Poznaniu, w Kaliszu – minister Marlena Maląg, w Koninie Zbigniew Hoffmann, a w Pile Krzysztof Czarnecki. 31 sierpnia Jarosław Kaczyński w siedzibie partii przy Nowogrodzkiej przedstawił liderów list wyborczych w okręgach, w tym w Wielkopolsce.

Prezes PiS powiedział, że wybór kandydatów, który prezentuje, wydaje się najlepszym z możliwych.
– Mamy na pierwszych miejscach osoby w różnym wieku, o różnych życiorysach, z różnych grup społecznych. Reprezentujemy cały przekrój polskiego społeczeństwa – powiedział Jarosław Kaczyński.

“Jedynką” w Poznaniu będzie Szymon Szynkowski vel Sęk, obecny poseł i minister do spraw Unii Europejskiej. W poprzednich wyborach, w 2019 roku, “jedynką” była Jadwiga Emilewicz, delegowana przez partię z Krakowa, a sam minister zajmował wtedy 3. miejsce.

W Kaliszu na pierwszym miejscu jest Marlena Maląg, posłanka oraz minister rodziny i polityki społecznej. W wyborach w 2019 roku zajmowała 4. miejsce, a “jedynką” wtedy był Jan Dziedziczak. W Koninie pierwsze miejsce zajmuje poseł i minister Zbigniew Hoffmann, który w 2019 roku także zajmował pierwsze miejsce. Natomiast “jedynką” w Pile będzie Krzysztof Czarnecki, który również był na tym miejscu w poprzednich wyborach.

Podziel się: