Prawie pięćset dzieci wyjedzie na ferie dzięki samorządowi Wielkopolski

fot. Sławek Wąchała (zdjęcie ilustracyjne)

Wypoczynek, narty, łyżwy, zwiedzanie ciekawych miejsc i oddziaływanie socjoterapeutyczne. Tak będą wyglądały ferie prawie pięciuset dzieci i młodzieży z rodzin z problemami dzięki samorządowi Wielkopolski, który na ten cel przeznaczył 725 tys. zł.

Na ferie będą mogli wyjechać młodzi ludzie w wieku od 7 do 18 lat z całej Wielkopolski, jeśli pochodzą z rodzin z problemem uzależnień. Wypoczynek będzie połączony z oddziaływaniem socjoterapeutycznym – w tym miesiącu Zarząd Województwa Wielkopolskiego przyjął uchwałę, która przeznacza na ten cel 725 tysięcy złotych.

„O dotację na organizację wypoczynku mogły ubiegać się organizacje pozarządowe z regionu, które mają w swym statucie zapis o działalności z zakresu przeciwdziałania uzależnieniom” – informuje Urząd Marszałkowski Województwa Wielkopolskiego. – „Wyłoniono 10 podmiotów, m.in. z Pleszewa, Złotkowa, Słupcy, Gniezna, które zorganizują zimowy wypoczynek głównie w górach”.

Młodzi ludzie będą mieć dodatkowe zajęcia z elementami treningu asertywności: nabywanie umiejętności rozwiązywania konfliktów i radzenia sobie w trudnych sytuacjach. Ale będą też odpoczywać: jeździć na nartach, sankach i łyżwach, chodzić do kina i na basen, a także zwiedzą ciekawe miejsca.

Podziel się:

Ostatnio dodane: