Pracowity dzień gostyńskich strażaków. W tym dwa pożary i kolizja

straż pożarna zdjęcie ilustracyjne fot. L. Łada

Tylko jednego dnia, 7 sierpnia, Stanowisko Kierowania Komendanta Powiatowego w Gostyniu przyjęło aż osiem wezwań do interwencji. Wśród nich była kolizja, nagłe zatrzymanie krążenia i usuwanie owadów błonkoskrzydłych – a także przypalona kolacja, która napędziła sporo strachu.

Zaczęło się od wezwania do kolizji w Piaskach przy ul. Dworcowej o godzinie 13.48. Zderzyły się tam dwa pojazdy, na szczęście nikomu nic poważnego się nie stało. W zdarzeniu udział brały 2 zastępy JRG Gostyń oraz zastęp OSP Piaski.
– 5 minut później, w Rogowie, doszło do nagłego zatrzymania krążenia – informuje st. kpt. Marcin Nyczka. – Na miejscu znajdował się Zespół Ratownictwa Medycznego, który poprosił o pomoc strażaków. Do zdarzenia wysłano zastęp OSP Krobia. Niestety życia mężczyzny nie udało się uratować. O 15.23 również doszło do zatrzymania krążenia u dorosłej osoby. Tym razem zdarzenie miało miejsce w Gostyniu przy ul. Górnej. Do zdarzenia zadysponowano dwa zastępy JRG Gostyń oraz ZRM. Po trwającej kilkadziesiąt minut reanimacji, życia mężczyzny nie udało się uratować.

Do kolejnego zdarzenia doszło o 15.55 – tym razem był to pożar instalacji gazowej w bloku przy ul. Sikorskiego w Gostyniu.
– Po dojeździe służb i przeprowadzonym rozpoznaniu, stwierdzono, że doszło do iskrzenia się instalacji elektrycznej, która powodowała nagrzewanie się rury gazowej – wyjaśnia Marcin Nyczka. – Strażacy odcięli dopływ prądu do bloku oraz użyli gaśnicy proszkowej do ugaszenia małego pożaru instalacji elektrycznej. W działaniach udział wzięły: zastęp JRG Gostyń, OSP Gola oraz OSP Kosowo.

O godzinie 19.56 strażacy zostali wezwani na osiedle 700-lecia, gdzie mieszkańcy zgłosili pożar. Klatka schodowa jednego z bloków była pełna dymu. Na szczęście okazało się, że nie jest tak źle – powodem zadymienia była przypalona potrawa na patelni w jednym z mieszkań, co stwierdzili strażacy po przyjeździe. Wystarczyło przewietrzyć mieszkanie i klatkę schodową. W akcji brały udział dwa zastępy straży pożarnej.

Tego dnia gostyńscy strażacy trzy razy usuwali też gniazda owadów błonkoskrzydłych.

Podziel się: