Pracowita niedziela strażaków. Dwa groźne pożary w jednej miejscowości

fot. Depositphotos (zdjęcie ilustracyjne)

Najpierw doszło do pożaru samochodu osobowego, a kilkadziesiąt minut później – pawilonu usługowego w miejscowości Wielowieś. Strażacy z powiatu międzychodzkiego mieli bardzo pracowitą niedzielę.

19 lutego po godzinie 4.00 rano doszło do pożaru samochodu osobowego, zaparkowanego na terenie jednej z firm w Wielowsi. Jak informują strażacy z OSP Międzychód, pożar gasiło pięć jednostek straży pożarnej: OSP Międzychód i Kamionna oraz JRG Międzychód.

Dosłownie godzinę później strażaków wezwano do pożaru w… Wielowsi. Tym razem palił się budynek usługowy, a do jego gaszenia wysłano dziesięć zastępów strażaków – do zastępów z Kamionny i Międzychodu dołączyły zastępy z OSP Łowyń i OSP Sieraków.
„SKKP w Międzychodzie ponownie dysponuje nasz zastęp GBA-Rt do pożaru budynku stacji kontroli pojazdów w m. Wielowieś” – informują strażacy z OSP Międzychód. – „Ze względu na silne zadymienie po chwili zostaje zadysponowany drugi nasz zastęp SLRr ze sprężarką do ładowania butli”.

Ten pożar był znacznie większy niż poprzedni i objął cały budynek stacji. Akcja gaśnicza trwała kilka godzin. Przyczyny pożaru nie są jeszcze znane.

Podziel się:

Ostatnio dodane: