Prace na PST idą zgodnie z planem. „Kolejny, bardzo ważny etap”

prace na PST fot. ZTM

Od przystanku Słowiańska trwa zasypywanie torowiska tłuczniem, na odcinku do przystanku Lechicka/Poznań Plaza na obu torach są już ułożone szyny i podkłady, trwa przytwierdzanie oraz łączenie szyn. Czy zdążą do czerwca?

Przypomnijmy, że na przełomie maja i czerwca tramwaje już mają wrócić na całą trasę PST – obecnie kursują tylko do Słowiańskiej – więc postęp prac żywo interesuje wszystkich, którzy obecnie mogą dojechać do domu tylko autobusami „za tramwaj”. Jak zapewnia Zarząd Transportu Miejskiego, prace postępują zgodnie z planem, co daje nadzieję na ich terminowe zakończenie.

– Od strony Słowiańskiej rozpoczyna się także kolejny, bardzo ważny etap prac, czyli zasypywanie torowiska tłuczniem – tłumaczy Bartosz Trzebiatowski, rzecznik prasowy ZTM. – Z tego powodu na plac budowy dostarczane są tysiące ton tłucznia, a postęp prac będzie łatwo dostrzegalny – większość elementów konstrukcyjnych nowej trasy (poza szynami) zostanie przykryta tłuczniem. Na części trasy za ulicą Lechicką (na torze w kierunku centrum) trwają prace pomiędzy przystankami Szymanowskiego a Kurpińskiego – obecnie są tam układane podkłady oraz szyny. Odcinki torowiska w technologii bezpodsypkowej wykonano na dwóch torach oraz międzytorzu przed przystankami: Aleje Solidarności, Lechicka/Poznań Plaza i Szymanowskiego. Na przystanku Kurpińskiego, na torowisku w kierunku centrum pozostał do wykonania ostatni odcinek.

Wszystko więc wskazuje na to, że – o ile nagłe i nieprzewidziane okoliczności nie dadzą się wykonawcom we znaki – na przełomie maja i czerwca zgodnie z planem pojedziemy wyremontowaną trasą Pestki na całej długości.

Podziel się:

Ostatnio dodane: