Poznańskie schronisko pobiło rekord! To był niezwykle udany Dzień Kota

kot jadący do nowego domu fot. Schronisko dla Zwierząt Poznań

Poznańskie Schronisko dla Zwierząt 18 i 19 lutego zorganizowało drzwi otwarte z okazji Dnia Kota. I pobiło rekord! Podczas tych dwóch dni zaadoptowano rekordową liczbę kotów – prawie jedną trzecią adopcji w lutym!

W schronisku dla zwierząt w Poznaniu obecnie przebywa około 250 kotów. To dużo, zwłaszcza że koty schroniskowe warunki, nawet tak luksusowe jak w Poznaniu, znoszą znacznie gorzej niż psy. Ale dla żadnego zwierzęcia schronisko nie jest najlepszym rozwiązaniem – najlepszy zawsze będzie własny dom…

Podczas drzwi otwartych aż 15 kotów znalazło taki dom. Jak podaje schronisko – to prawie jedna trzecia wszystkich adopcji, które miały miejsce w lutym.
„Tego dnia placówkę odwiedziło ponad 200 osób” – informuje schronisko. – „Większość z nich była już zdecydowana i przygotowana do adopcji – chętni m.in. mieli przy sobie transportery”.

Co ważne – wydarzenie odbiło się szerokim echem w mieście i nadal przynosi efekty. Stale zgłaszają się zgłaszają się osoby, które chcą przygarnąć kota, bo byli w sobotę na dniu otwartym i bardzo im się spodobało. Niektórzy z nich kompletują wyprawkę lub czekają, aż wybrane przez nich zwierzę ukończy leczenie…

Schronisko przypomina, że na stronie Poznania można znaleźć szczegółową informację o tym, jak adoptować zwierzę w pięciu prostych krokach, gdyby ktoś chciał zgłosić się po przyjaciela. A ci, którzy z różnych powodów po przyjaciela zgłosić się nie mogą, ale chętnie pomogliby schronisku – też to mogą zrobić, na przykład kupując karmę dobrej jakości – z wysoką zawartością mięsa – dla podopiecznych placówki. Lista preferowanych karm znajduje się na stronie schroniska.

Karmę można zostawiać do 28 lutego w 4 miejscach: w samym schronisku, ul. Kobylepole 51, od poniedziałku do piątku w godz. 10.00-19.00, a w soboty od 10.00 do 15.00, w Centrum Inicjatyw Rodzinnych, ul. F. Ratajczaka 44 (budynek Arkadii), od poniedziałku do piątku w godzinach 10.00-18.00, w Palmiarni Poznańskiej, ul. Matejki 18, od wtorku do piątku w godz. 9.00-16.00, w soboty i niedziele w godz. 9.00-17.00 (do 26 lutego palmiarnia czynna jest także w poniedziałki od 9.00 do 16.00), albo w budynku Urzędu Miasta Poznania, ul. 28 Czerwca nr 404, wejście B, w portierni na parterze, w godzinach otwarcia urzędu.

Podziel się:

Ostatnio dodane: