Poznańskie liceum w pierwszej dziesiątce szkół przyjaznych osobom LGBTQ+

Marsz Równości Poznań 2021 fot. Sławek Wąchała

XXXVIII Liceum Ogólnokształcące w Poznaniu znalazło się na szóstym miejscu w Top 10 szkół przyjaznych LGBT w 2023 roku – i tym samym na pierwszym miejscu w Wielkopolsce. Ale to nie jedyna szkoła w regionie, która została ujęta w tym rankingu.

Na drugim miejscu znalazło się Publiczne LO im. Romka Strzałkowskiego z siedzibami w Poznaniu i Suchym Lesie, a na trzecim LO Spark Academy. Czwarte miejsce to Liceum Akademickie linde.edu.pl w Poznaniu, piąte – LO św. Marii Magdaleny, szóste – VII LO im. Dąbrówki, a siódme – II LO im. Krzysztofa Kamila Baczyńskiego w Koninie. To jedyna placówka spoza Poznania w pierwszej regionalnej dziesiątce.

Na ósmym miejscu odnotowano kolejne szkoły poznańskie: I LO im. Karola Marcinkowskiego, na dziewiątym – XII LO im. Marii Skłodowskiej-Curie, a pierwszą dziesiątkę zamyka II LO im. Generałowej Zamoyskiej i Heleny Modrzejewskiej.

Za najbardziej przyjazną LGBTQ+ szkołę w kraju uznano LO Collegium Gedanense w Gdańsku.

Ranking Szkół Przyjaznych LGBTQ+ jest przeprowadzany od 2018 roku, a jego celem jest wskazywanie szkół najbardziej otwartych, nowoczesnych, przyjaznych i bezpiecznych, co pomaga młodym uczniom, uczennicom oraz osobom uczniowskim w wyborze szkoły ponadpodstawowej przyjaznej dla osób LGBTQ+. Wyniki rankingu to efekt nadsyłanych ankiet, w których głosy oddają sami uczniowie.

Podziel się:

Ostatnio dodane: