Poznańskie Juwenalia. Co się będzie działo?

fot. Wojtek Lesiewicz

Krzysztof Zalewski, Vito Bambino, Guzior i korowód na czele ze… Shrekiem. Wszystko to odbędzie się w dniach 18-20 maja na poznańskich Juwenaliach, w parku Jana Pawła II, od strony Drogi Dębińskiej.

„Podczas trzydniowej przygody wspólnie zaczarujemy Poznań w dwóch strefach muzycznych, forum kultury studenckiej, strefie animacji z elementami świetlnymi inspirowanymi magią i światłem, genialnej strefie food tracków oraz niespodziankami od naszych partnerów’ – zapewniają organizatorzy.

Obchody tradycyjnie rozpocznie korowód juwenaliowy, który wyruszy 18 maja o godzinie 18.00 z Akademii Wychowania Fizycznego. Motywem przewodnim będzie „Shrek”, a więc w korowodzie można się spodziewać także Fiony, Osła, Wilka i wielu pozostałych bohaterów. Na razie brakuje jeszcze kandydatki na Smoczycę… Korowód przejdzie przez miasto na miejsce Juwenaliów pod hasłem „To jest nasze bagno”.

W parku Jana Pawła II na juwenaliowych goście będzie czekać Forum kultury studenckiej, podczas którego młodzi ludzie będą mogli porozmawiać na temat życia i przyszłości w Poznaniu, wyrazić swoją opinię na bieżące tematy i wziąć udział w merytorycznej dyskusji na żywo wraz z zaproszonymi na panele gośćmi.

Będzie też strefa food trucków i strefa animacji, a oprócz dużej sceny będzie też mała, przeznaczona dla nowych artystów, którzy dopiero rozpoczynają swoją karierę. To właśnie tu będzie można posłuchać i odkryć zupełnie świeże, muzyczne talenty.

Natomiast na scenie głównej 18 maja wystąpią: OKI, Bober i Szygenda X Eddie Block. 19 maja: Krzysztof Zalewski, Vito Bambino, Bartas Szymoniak i LOR. A 20 maja: Malik Montana, Guzior, Shellerini oraz Rookie Polish Jesus.

Całe wydarzenie organizowane jest przez Fundację Jeden Uniwersytet wraz z Porozumieniem Samorządu Studenckich Uczelni Poznańskich.

W Juwenaliach może wziąć udział każdy mieszkaniec Poznania – bilety oraz karnety dostępne są na portalu „tobilet”.

Podziel się:

Ostatnio dodane:

Wydarzenia w Wielkopolsce: