Poznańskie Dni Rodziny 2023 na placu Wolności! Co będzie się działo?

Miasto Poznań Plac Wolności fontanna fot. Sławek Wąchała

Arka Noego, Pierwsza Niesymfoniczna Orkiestra Ukulele i na finał Zakopower. A poza tym warsztaty, spotkania i mnóstwo dobrej zabawy, oczywiście dla całych rodzin. 14 maja na placu Wolności rozpoczynają się Poznańskie Dni Rodziny.

Impreza rozpocznie się 14 maja o godzinie 14.00, a jej hasłem przewodnim w tym roku jest „Eko, nie ego”. Dlatego większość przygotowanych atrakcji będzie w duchu ekologii, recyklingu i zero waste. Na przykład będą rozdawane wyjątkowe ekowizytówki, które można zasadzić w ziemi, podlać i czekać, aż wyrosną z nich piękne rośliny.

Będą też warsztaty, m.in tworzenia kwietnych kul, lampionów z materiałów recyklingowych, szycia woreczków wielokrotnego użytku, ekologicznej biżuterii czy zakładania własnego kompostownika. Najmłodsi dowiedzą się, jak poznać drzewa po kwiatach czy liściach i jak zrobić papierowy zwierzyniec z rolek papieru toaletowego. Z pewnością nietypową atrakcją będzie Energorower do wyciskania soku pomarańczowego.

Tym atrakcjom będzie też towarzyszyć muzyka: na scenie wystąpią między innymi zespół folkowy Tytka i grupa SeniorUki, której towarzyszyć będą muzycy Pierwszej Poznańskiej Niesymfonicznej Orkiestry Ukulele. Około godz. 15.30 na scenie zagra Arka Noego, a o 18.30 – gwiazda wieczoru, zespół Zakopower.

Tuż przed godz. 18.00 rodzina – reprezentantka wszystkich poznańskich rodzin – odbierze symboliczne klucze do bram miasta, a później zostaną wręczone dyplomy dla partnerów Karty Dużej Rodziny – karta to program dla rodzin wielodzietnych, który uprawnia do wielu rabatów w sklepach, restauracjach, kinach, teatrach.

Warto dodać, że Poznańskim Dniom Rodziny będą towarzyszyć Targi Ekonomii Społecznej, na których będzie można kupić rękodzieło między innymi Takiej Mydlarni, Pogotowia Społecznego, Spółdzielni Socjalnej FURIA, Klunkrów wielkopolskich czy wyroby uczestników warsztatów terapii zajęciowej.

Poznańskie Dni Rodziny 2023 potrwają w tym roku blisko 20 dni, od 14 maja do 1 czerwca. Ich pełen program można znaleźć na stronie miasta w zakładce „poznanskiednirodziny”.

Podziel się:

Ostatnio dodane:

Wydarzenia w Wielkopolsce: