poniedziałek, 29 kwietnia, 2024

Poznański Klub Curlingowy zdobywa srebro na Mistrzostwach Polski w Curlingu

W ostatni weekend podczas finałów Mistrzostw Polski w Curlingu, które odbyły się w Łodzi, drużyna męska z Poznańskiego Klubu Curlingowego (PKC) wywalczyła historyczny srebrny medal. To pierwsze tak znaczące osiągnięcie dla poznańskiego curlingu w historii tej dyscypliny w mieście.

W zawodach wzięło udział 8 najlepszych drużyn męskich wyselekcjonowanych zarówno z Polskiej Ligi Curlingu, jak i z turnieju kwalifikacyjnego. W rozgrywkach, które trwały od środy aż do niedzieli, każda z drużyn zmierzyła się ze sobą w ramach rundy eliminacyjnej. Skład PKC , w którym znajdowali się Jakub Dąbrowski, Michał Chudziński, Maksymilian Szewczyk i kapitan Borys Jasiecki, zaprezentował się imponująco już na samym początku, kończąc fazę grupową z 5 zwycięstwami, jednym remisem i jedną porażką.

Zajęcie drugiego miejsca po etapie eliminacji dało poznańskiej drużynie przepustkę do półfinału. Tam ich rywalami byli zawodnicy z AZS Gliwice, z którymi wcześniej zremisowali. Mecz półfinałowy był pełen emocji i napięcia, jednak PKC Poznań umiejętnie wywalczył zwycięstwo, pokonując gliwiczan 4:3 i zapewniając sobie miejsce w finale.

W decydującym starciu o złoty medal, poznańscy curlerzy stawili czoła doświadczonemu zespołowi MCC Warszawa, który obronił mistrzowski tytuł. Mimo porażki w finale, srebrny medal jest znaczącym sukcesem dla PKC Poznań, szczególnie że drużyna została stworzona zaledwie przed sezonem 2023/2024.

W rozgrywkach żeńskich, reprezentantki Poznania również pokazały klasę, kończąc turniej na 5. miejscu. Tytuł mistrza Polski wśród kobiet zdobył zespół POS Łódź.

Źródło: UMP
Strona głównaPoznańPoznański Klub Curlingowy zdobywa srebro na Mistrzostwach Polski w Curlingu