Poznańscy strażnicy miejscy proszą: pamiętajmy o zwierzętach w ten upał!

Straż Miejska fot. Sławek Wąchała

Miski z wodą dla psów przed sklepami stają się już czymś normalnych, jednak strażnicy miejscy przypominają, że nie tylko psy cierpią z powodu upałów i nie tylko im przyda się woda. Zachęcają, by gdy jest gorąco, zadbać o naczynie z wodą także dla ptaków.

Kilka dni temu strażnicy, z powodu zbliżających się upałów, przypominali, że przy takich temperaturach absolutnie nie wolno zostawiać w samochodzie – nawet na chwilę – dzieci i zwierząt.
“Aby nie dochodziło do takich sytuacji, strażniczka z zespołu profilaktyki wraz z policjantką z komisariatu KP Jeżyce prowadzą akcję pod hasłem “Nie zostawiaj mnie samego w aucie” – informują strażnicy miejscy na swoim profilu na Facebooku. – “Gdy zauważymy, że osoba czy zwierzę znajduje się w sytuacji zagrażającej życiu lub zdrowiu od razu dzwońmy pod numer telefonu alarmowego 112. Pamiętajmy też o tym, że jeśli funkcjonariusze stwierdzą, że dłuższe pozostawanie zwierzęcia lub dziecka w aucie zagraża jego życiu, mają prawo użyć wszelkich środków umożliwiających wydostanie go z pojazdu – włącznie z wybiciem szyby”.

Jednak nie tylko domowym zwierzętom, pozostawionym w rozgrzanym samochodzie, upał daje się we znaki. I o tym także przypominają strażnicy miejscy.
“Upał doskwiera wszystkim, także zwierzęta są spragnione wody i czasami potrzebują naszej pomocy” – zwracają uwagę. – “Strażnicy Referatu Ekopatrol spragnionego ptaszka napoili i wypuścili na wolność.
W okresach wysokich temperatur powietrza i niewielkich opadach atmosferycznych polecamy wystawianie pojemników z wodą dla psów, kotów i ptaków”.

Podziel się: