Poznańscy strażnicy miejscy pomogli starszemu mężczyźnie. Był w samej piżamie i kapciach

fot. UMP (zdjęcie ilustracyjne)

Strażnicy miejscy po raz kolejny interweniowali w sprawie seniora – tym razem był to starszy pan, który szedł ulicą Jeżycką w piżamie i kapciach. Na szczęście nietypowy strój zwrócił uwagę przechodzącej kobiety, która widząc zagubienie mężczyzny wezwała straż miejską.

Strażnicy z Jeżyc, gdy dotarli na miejsce, potwierdzili, że mężczyzna był w samej piżamie i kapciach.
“Kobiecie, która zgłosiła sytuację, udało się ustalić, że spotkany senior chciał wrócić do domu – jednak nie widział gdzie jest i nie pamiętał drogi” – informuje Straż Miejska Miasta Poznania na swoim profilu na Facebooku.

Strażnicy zadecydowali, że ze względu na stan mężczyzny – był zagubiony i przerażony – trzeba wezwać karetkę, a także patrol policji, który pomoże ustalić jego adres i powiadomić krewnych. Ratownicy medyczni po przeprowadzonym wstępnym badaniu zadecydowali, że stan mężczyzny wymaga przewiezienia go do szpitala.

Interwencje wobec starszych osób z problemami z pamięcią zdarzają się strażnikom coraz częściej – tylko w ostatnim czasie było ich kilka, między innymi 13 lipca, gdy pomogli dwóm mężczyznom, i pod koniec lipca, gdy pomogli starszej kobiecie cierpiącej na zaniki pamięci, wrócić do domu.

Podziel się: