Poznaniacy wspólnie pożegnają Pawła Adamowicza – transmisja uroczystości pogrzebowych

W sobotę odbędzie się pogrzeb śp. Pawła Adamowicza. Prezydent Gdańska zostanie pochowany w Bazylice Mariackiej. Uroczystość pogrzebową rozpoczną się w samo południe. Wspólnie będą mogli śledzić je także poznaniacy. Wydarzenie będzie transmitowane na telebimie, który stanie na placu Wolności.

W dniu pogrzebu Pawła Adamowicza na placu Wolności stanie duży telebim. Dzięki temu poznaniacy będą mogli towarzyszyć prezydentowi Gdańska w jego ostatniej drodze. Transmisja z uroczystości pogrzebowych rozpocznie się przed godziną 12:00. W mieście – w samo południe – zawyją też syreny alarmowe.

Miejsce transmisji zostało wybrane nieprzypadkowo. Plac Wolności w Poznaniu ma znaczenie symboliczne. To właśnie tam poznaniacy zbierali się, by wspólnie uczcić pamięć zmarłego tragicznie prezydenta.

Paweł Adamowicz był prezydentem Gdańska od 1998 roku. W niedzielę, 13 stycznia, podczas 27. finału Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy zaatakował go nożownik. Mimo wysiłków lekarzy, w poniedziałek, 14 stycznia, zmarł w szpitalu.

Autor: UMP

0 0 votes
Oceń artykuł
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
Zobacz wszystkie komentarze