Poznaniacy pożegnali prezydenta Adamowicza

Ponad tysiąc osób żegnało prezydenta Pawła Adamowicza na placu Wolności w Poznaniu, oglądając relację z uroczystości pogrzebowych na telebimie.

Telebim stanął na placu z inicjatywy władz Poznania – podczas oglądaniu uroczystości reprezentował je Mariusz Wiśniewski, pierwszy zastępca prezydenta Poznania. Obecni też byli senator Jadwiga Rotnicka, senator Piotr Florek, były wojewoda wielkopolski oraz Wojciech Jankowiak, wicemarszałek Wielkopolski. Prezydent Jacek jaśkowiak i Grzegorz Ganowicz, przewodniczący Rady Miasta Poznania, reprezentowali stolicę Wielkopolski na uroczystościach pogrzebowych na miejscu, w Gdańsku.

Licznie przybyli też poznaniacy.
– Przyszliśmy, bo jesteśmy osobami wierzącymi i odbieranie komukolwiek życia jest niezgodne z naszą religią – mówi pan Antoni Łukasik, który na uroczystość przyszedł w towarzystwie żony Anny. – Gdyby mi siły i wiek pozwoliły, pojechałbym do Gdańska, ale lata już nie te. To chociaż tutaj zmówię modlitwę za prezydenta Adamowicza. I za nas wszystkich, bo to straszne, co się w naszym kraju teraz porobiło. Strach czytać gazety, strach oglądać telewizję i słuchać tego, co mówią nasi politycy.
– Pan Bóg przykazał ludziom “nie zabijaj” – dodaje pani Anna. – Ale czasami myślę, że w przykazaniach powinno być też “nie zajmuj się polityką”.

Pod wpływem tragicznych wydarzeń w Gdańsku Maciej Fortuna, poznański muzyk jazzowy, laureat Nagrody Artystycznej Miasta Poznania, napisał utwór pamięci Prezydenta Pawła Adamowicza. Kompozycję pod tytułem “Spokój” zagrał poznański trębacz Patryk Rynkiewicz.

el

0 0 votes
Oceń artykuł
0 komentarzy
Inline Feedbacks
Zobacz wszystkie komentarze