sobota, 24 lutego, 2024

Poznań zyska nowy kompleks sportowy w sąsiedztwie lodowiska Chwiałka

W Poznaniu przy ulicy O. Mariana Żelazka wkrótce rozpocznie się budowa nowego obiektu sportowego, który ma zaoferować mieszkańcom miasta rozbudowane możliwości rekreacyjne i treningowe. Planowane centrum sportowe zostanie zlokalizowane tuż obok istniejącego lodowiska Chwiałka, tworząc kompleks umożliwiający aktywność fizyczną przez cały rok.

Zaprojektowany z myślą o wszechstronności obiekt umożliwi zarówno łyżwiarstwo, jak i uprawianie innych ów. W zimowych miesiącach, oprócz standardowej funkcji lodowiska, przestrzeń ta zostanie przekształcona w areny do gry w hokeja czy tory do curlingu. Natomiast latem, dzięki zastosowaniu specjalnej nawierzchni propylenowej, obiekt przemieni się w boisko do gier takich jak badminton czy piłka ręczna, a także stanie się miejscem dla miłośników jazdy na wrotkach.

Inicjatywa ta odpowiada na rosnące zapotrzebowanie mieszkańców Poznania na dostępność miejskich przestrzeni sportowych. Filip Borowiak, rzecznik prasowy Poznańskiego Ośrodka Sportu i Rekreacji (POSiR), podkreśla, że nowy obiekt przyczyni się do zwiększenia liczby dostępnych miejsc dla publicznych łyżwiarek i łyżwiarzy oraz wzmocni infrastrukturę treningową dla lokalnych klubów sportowych.

Zakończenie inwestycji jest planowane na 2025 roku.

Strona głównaPoznańPoznań zyska nowy kompleks sportowy w sąsiedztwie lodowiska Chwiałka