Poznań: Zwierzaki, hobby i… dinozaury. MTP zapraszają!

targi Animal Fest fot. MTP
Targi Animal Fest, Hobby i wystawa „Dinozaury w trójwymiarze”. Aż trzy imprezy można odwiedzić 5 i 6 września na terenach Międzynarodowych Targów Poznańskich i na każdej z nich czeka mnóstwo atrakcji!

Targi Animal Fest to dwudniowe wydarzenie skierowane do miłośników wszystkich zwierząt – prawdziwy raj dla pasjonatów psów, kotów, akwarystyki i terrarystyki, egzotycznych ptaków oraz mniejszych zwierząt.

W tym roku dominują kejtry, czyli psia moda, aktywności, fizjoterapia, szkolenia i wiele innych ciekawych tematów – ale nie zabraknie oczywiście innych zwierząt!. Na targach będą ptaki – te śpiewające jak i drapieżne, zwierzęta egzotyczne: węże, jaszczurki, żółwie, gryzonie oraz kucyki, kozy, lamy, wielbłądy, alpaki oraz wiele innych zwierząt.

To również miejsce spotkań doświadczonych i znanych hodowców, ale też początkujących pasjonatów pragnących wymienić się doświadczeniem lub poszukujących wiedzy i fachowej porady na temat odżywiania czy pielęgnacji domowych pupili.

Targi Hobby

Już po raz 17. pasjonaci rozrywek offline spotkają się na Targach Hobby. W wydarzeniu biorą udział zarówno najmłodsi, jak i nieco starsi, którzy wybierają pasje z dala od smartfonów, komputerów czy konsoli do gier. Na uczestników czekają pokazy, wystawy, turnieje, warsztaty czy inne atrakcje, mające na celu odkrycie nowego hobby, rozwinięcie dotychczasowego lub spotkanie podobnych sobie pasjonatów.

Na Hobby znajdzie się ogromna wystawa z klocków Lego przygotowana przez Stowarzyszenie Zbudujmy To! Pasjonaci zaprezentują m.in. największą w Polsce makietę kolejową, a także pokażą całe miasta, zamki, postacie z filmów czy kultowe pojazdy jak… Fiat 125p. Dodatkowo Grupa Vintage Lego Sets zaprezentuje najciekawsze retro zestawy. Dla wielu będzie to powrót do przeszłości!

Będzie też Festiwal Gier Planszowych GRAnat od Fundacji Zagrajmy z dwoma game roomami, gdzie wolontariusze będą rekomendować gry i tłumaczyć zasady, zarówno profesjonalnym graczom, jak i pasjonatom. Na HOBBY znajdzie się również przestrzeń dla fanów gier fabularnych i bitewnych

Międzynarodowe Targi Poznańskie (pawilon 3 i 3A), ul. Głogowska 14

Godz. 10:00-18:00 (sobota) i godz. 10:00-17:00 (niedziela)

Bilety jednodniowe – 25 zł, Karta Dużej Rodziny – 10 zł, dzieci do 6. roku życia – wstęp wolny (wejściówkę trzeba pobrać również dla dziecka). Bilety można kupić tylko online. Uczestnicy wydarzenia muszą wypełnić także ankietę epidemiologiczną. Bilet na Targi Hobby umożliwia wejście na Animal Fest – i odwrotnie.

Dinozaury w trójwymiarze

Wystawa obrazów „Dinozaury w trójwymiarze” będzie nie tylko ciekawą lekcją, ale też niezwykłą przygodą dla małych i dużych. Oprócz najbardziej znanego Tyranozaura, na wystawie zagości wiele innych znanych i mniej znanych gadów prehistorycznych. Będzie można zobaczyć tarbozaury, dromeozaury, gigantozaury, dilofozaury. Dzieci poznają ponad 30 gatunków drapieżników i kilka gatunków roślinożerców – a wszystko to w ciekawej formie 3D, oglądane przez specjalne okulary, dzięki którym dinozaury będą wyglądać jak żywe…

Międzynarodowe Targi Poznańskie (pawilon 3 – antresola), ul. Głogowska 14

Godz. 10:00-18:00 (sobota) i godz. 10:00-17:00 (niedziela)

Bilety jednodniowe: normalny – 35 zł, ulgowy – 32 zł, dzieci do 3. roku życia – wstęp wolny (wejściówkę trzeba pobrać również dla dziecka). Bilety można kupić tylko online. Uczestnicy wydarzenia muszą wypełnić także ankietę epidemiologiczną. Bilet na wystawę Dinozaury 3D umożliwia wejście na Targi Hobby i Animal Fest.

MTP, el

Podziel się:

Ostatnio dodane: