Poznań: Został pobity, a następnie przejechany przez samochód. Prokuratura chce wysokiej kary dla sprawcy

policja fot. Sławek Wąchała (zdjęcie ilustracyjne)
Prokuratura chce, żeby mężczyzna który zaatakował wówczas 20-letniego Alberta Radomskiego, trafił do więzienia na 12 lat.

W październiku 2017 roku Albert Radomski świętował na Starym Rynku swoje 20 urodziny. Wracając do domu pokłócił się w jednej z bocznych uliczek z oskarżonym Krzysztofem M., który następnie uderzył Alberta. Widząc, że ten leży na ziemi mężczyzna zadał mu kolejny cios. Po chwili po leżącym Albercie przejechał samochód, który prowadziła Marta S., druga z oskarżonych w tej sprawie. Obecnie 22-letni Albert potrzebuje całodobowej opieki i nie może samodzielnie egzystować.

Pierwsze wyroki w tej sprawie zapadły w maju tego roku. Zarówno Krzysztof M., jak i Marta S. zostali skazani na trzy lata więzienia. 

Od wyroku odwołała się prokuratura oraz pełnomocnik rodziny poszkodowanego Alberta. Chcą, żeby Krzysztof M. trafił do więzienia na 12 lat. Zmniejszenia wyroku dla swojej klientki chcą natomiast obrońcy Marty S., przekonując że ta nie zasłużyła na taką samą karę jak Krzysztof M, który na dodatek jest już recydywistą.

Prawomocny wyrok w tej sprawie mamy poznać w przyszłym tygodniu.

Źródło: Radio Poznań

Podziel się:

Ostatnio dodane: