Ewa Zgrabczyńska i tygrys fot. Zoo Poznań

Poznań: Zoo zamknięte, pieniędzy z biletów brak. Co ze zwierzętami?

Brak odwiedzających z powodu pandemii koronawirusa oznacza brak pieniędzy z biletów, a to spora część budżetu.  Czy nie zabraknie pieniędzy dla zwierząt, jak we Wrocławiu?

Przerażenie miłośników zwierząt wywołał dzisiejszy artykuł we wrocławskiej “Gazecie Wyborczej”, gdzie Radosław Ratajszczak, dyrektor zoo, przyznaje, że sytuacja jest dramatyczna. Wrocławski ogród utrzymuje się prawie wyłącznie z wpływów z biletów i teraz stracił niemal cały dochód. Jeśli miasto mu nie pomoże, to spółka prowadząca go nie wyklucza uboju trzymanych tam zwierząt hodowlanych, takich jak owce czy kozy. Dyrektor podkreśla jednak, że to ostateczność i ma nadzieję, że do tego nie dojdzie.

Czy podobna tragedia grozi poznańskiemu ogrodowi? Na szczęście nie, chociaż, ponieważ Zoo Poznań też nie ma wpływów z biletów, łatwo nie jest. Jednak Ogród Zoologiczny w Poznaniu jest miejską jednostką budżetową i jej budżet uchwala Rada Miasta Poznania. Poza tym dyrektor Ewa Zgrabczyńska już nie raz udowodniła, że potrafi troszczyć się o zwierzęta.
– Wszyscy nasi podopieczni pozostają pod troskliwą opieką, zabezpieczyliśmy się w zapasy pokarmu, leków, wszelakich środków dla naszych zwierząt w taki sposób, że nasza jednostka i jej mieszkańcy są bezpieczni – zapewnia na profilu Zoo Poznań Ewa Zgrabczyńska. – Nie planujemy jakichkolwiek działań związanych ze zmniejszeniem populacji zwierząt. Dzięki Władzom Miasta Poznania i ludziom dobrej woli (cały czas przyjmujemy darowizny na konto “Cisna i przyjaciele”, za każdą złotówkę nieustająco dziękujemy!) na bieżąco realizujemy wszystkie inwestycje (a nawet więcej).

Co prawda w ogrodzie bardzo brakuje jego wszystkich miłośników, regularnie odwiedzających swoje ulubione zwierzaki – ale niestety, na kolejną wizytę trzeba będzie jeszcze poczekać do czasu odwołania zamknięcia takich placówek. Dyrektor Zgrabczyńska prosi więc o jeszcze chwilę cierpliwości ze względu na bezpieczeństwo publiczności, pracowników i zwierząt i życzy wszystkim zdrowia.

A wszyscy, którzy chcieliby wspomóc Zoo Poznań, mogą dokonywać wpłat na konto: 98 1020 4027 0000 1602 1441 7713 z dopiskiem Cisna i jej Przyjaciele.

el

1
Dodaj komentarz

avatar
:(
:(

Zwierzęta wypuścić wolno. Tylko z daleka od człowieka. Po raz kolejny jesteśmy świadkami, że największym szkodnikiem jest człowiek, a przyroda świetnie sobie daje radę. Żal tych zwierząt spędzających całe życie w klatkach, w obcym państwie i jego odmiennym klimacie oraz produktach spożywczych, zamiast w naturze.