Zoo Poznań fot. UMP

Poznań: Zoo ponownie otwarte

W piątek, 19 czerwca, po trzech miesiącach przerwy znów będzie można odwiedzać poznańskie Zoo. Jednak odwiedzający poznaniacy i turyści muszą pamiętać o wymogach sanitarnych i nie wszystkie zwierzęta będą mogli zobaczyć.
Reklama - dalsza część artykułu znajduje się poniżej

“Po 3 miesiącach otwieramy dla was bramy domu naszych zwierząt w zupełnie nowych okolicznościach, pełni obaw” – możemy przeczytać na stronie zoo. – “Liczby nowych zakażeń wirusem SARS CoV-2 w Polsce mówią same za siebie – epidemia wcale nie minęła, oswoiliśmy się tylko z jej istnieniem. Od kilku miesięcy znamy z ogrodów zoologicznych na świecie potwierdzone przypadki zakażeń zwierząt tym wirusem – wiemy, że wirus zagraża zwierzętom drapieżnym i naczelnym (małpy, lemury). Dlatego wybaczcie nam, ale musimy chronić ich zdrowie i życie – do czasu ustania zagrożenia część ekspozycji z ich wybiegami będzie nieczynna. Wiecie, że urodziło nam się sporo maluchów w dziale drapieżnych, wiecie, że rezyduje u nas dwóch tygrysich staruszków o niezwykle kruchym zdrowiu Gogh i Kan (na zdjęciu) – wiemy, jak bardzo chcielibyście ich poznać i zobaczyć. Jednak ze względu na ich dobro nie będzie to jeszcze teraz możliwe”.

Z powodu konieczności zapewnienia bezpieczeństwa zwiedzającym, pracownikom zoo oraz zwierzętom wyłączone z możliwości zwiedzania będą: ogródek dziecięcy, pawilon zwierząt nocnych, chata niedźwiedzia (niedźwiedzie będą widoczne na wybiegach), chata tygrysa, budynek słoniarni wraz z toaletą, która się w nim znajduje (słonie będą widoczne na wybiegu). Najbliższa czynna toaleta znajduje się w restauracji Wioska Afrykańska. Całkowicie zamknięta będzie także droga przy wybiegach – od ssaków drapieżnych do ptaków.

Na terenie Nowego Zoo kursować będą za to bezpłatne kolejki. Zasady korzystania z tego wewnętrznego transportu opisane są w pojeździe oraz na przystankach. Czynne będą też punkty gastronomiczne.

Oferta edukacyjna dla grup szkolnych i osób indywidualnych z powodu obowiązujących ograniczeń nadal pozostaje zawieszona. Dział Edukacji prowadzi dla szkół bezpłatne lekcje online.

W Starym Zoo, z powodu konieczności zapewnienia bezpieczeństwa zwiedzającym, pracownikom i zwierzętom, udostępniona zostanie tylko część parkowo-gastronomiczna. Nie będzie też dostępu do toalety.

Ogród Zoologiczny w Poznaniu zaopatrzył się w płyn do dezynfekcji rąk. Dozowniki stanęły przy wejściu oraz w toaletach. Na terenie zoo dorośli muszą nosić maseczki i rękawiczki. Sprzedaż biletów prowadzona jest wyłącznie online. Zakup będzie możliwy za pośrednictwem serwisu Bilety24 oraz w bezgotówkowych biletomatach znajdujących się przy wejściu do Nowego Zoo (ich obsługa może się odbywać wyłącznie w rękawiczkach jednorazowych).

“Tak, zdajemy sobie sprawę, jakim dyskomfortem jest noszenie maseczki i rękawiczek w upalny dzień” – piszą pracownicy zoo. – “Od kilku miesięcy codziennie pracujemy w ten sposób, opiekunowie w ten sposób prowadzą oprzęt zwierząt. Mamy nadzieję, że w tym trudnym czasie jednak nas odwiedzicie, pomimo tych niedogodności”.

UMP, el

Dodaj komentarz

avatar