prezent od teatru fot. Teatr im. Fredry w Gnieźnie

Poznań: Zoo dostało prezent od… teatru. I to jaki!

Fragmenty niepotrzebnej już scenografii jako podest dla tygrysa i legowisko dla ocelota? Na taki pomysł wpadli pracownicy Teatru im. Fredry w Gnieźnie. I przekazali scenografię do zoo w prezencie.

To fragmenty niepotrzebnej już scenografii do spektaklu “Priv”, której jednym z elementów był ogromny drapak. I to właśnie on trafił do zoo – pracownicy teatru, niezwykle kreatywni ludzie nie tylko w kwestiach dotyczących teatru, jak się okazuje, wpadli na pomysł, by zapytać w zoo, czy aby taki prezent nie przyda się zwierzakom – i to był strzał w dziesiątkę.

– Pracownicy teatru przywieźli jej elementy do nas, osobiście je przytaszczyli i czekali, jak zostaną u nas wykorzystane – opowiada Małgorzata Chodyła, rzeczniczka prasowa poznańskiego zoo.

Z elementów scenografii musiało przede wszystkim zniknąć efektowne futerko, żeby nie zostało zjedzone przez zwierzęta. A pozostałe elementy trafiły na wybieg tygrysa Sokki i ocelotki Princessy.

Trochę obaw budziło to, jak nowe elementy spodobają się przyszłym właścicielom – ale obawy były niepotrzebne. I Sokka, i Princessa do razu zaakceptowały nowe wyposażenie i korzystają z niego z wielkim zadowoleniem. Sokka ma teraz wygodną platformę do polegiwania na słońcu i delektowania się posiłkami, Princessa wygodne, iście książęce legowisko – a poznańskie zoo dziękuje z całego serca teatrowi za pomoc.

Zoo Poznań

4.4 5 votes
Oceń artykuł
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
Zobacz wszystkie komentarze