Poznań: Znów zmiany w ruchu lotniczym. Ławica wstrzymuje niektóre loty

Od dziś obowiązuje nowe rozporządzenie Rady Ministrów ws. zakazów w ruchu lotniczym. Zgodnie z nim będziemy mogli latać do Turcji i północnej Afryki, ale nie polecimy do Luksemburga i Czarnogóry.

To duże utrudnienie dla pasażerów z Poznania – Czarnogóra jest jednym z ulubionych kierunków wakacyjnych pasażerów tego lotniska, a loty do Podgoricy, stolicy Czarnogóry, były w ofercie aż dwóch linii lotniczych: LOT oraz Ryanair. Od początku lipca można było polecieć do Podgoricy raz w tygodniu, w czwartek – jednak w najbliższy czwartek, 30 lipca, nie będzie to już możliwe. Zgodnie z rozporządzeniem rządu lot został anulowany, co jest dużym utrudnieniem dla pasażerów, którzy tego dnia mieli rozpocząć swoje wymarzone wakacje.

Linie lotnicze nie prowadzą połączeń z Poznania do Turcji i północnej Afryki, ale w sezonie letnim lata tam z Poznania całkiem sporo samolotów czarterowych. Ci pasażerowie bez przeszkód będą mogli odlecieć na wakacje już w przyszłym tygodniu.

Następne rozporządzenie rządu w sprawie zakazu lotów do poszczególnych państw w związku z epidemią koronawirusa zostanie wydane do 11 sierpnia.

el

Podziel się:

Ostatnio dodane: