Poznań: Znakowanie rowerów z poślizgiem

Komisariat Policji Poznań Nowe Miasto fot. Dawid
Policja zachęca do znakowania rowerów, a poszczególne komisariaty mają wyznaczone dyżury, podczas których można pójść oznakować swój rower. Tyle teoria. W praktyce nie wszystkim udaje się takie oznakowanie zdobyć.

Przekonał się o tym nasz Użytkownik pan Dawid, który w wyznaczonym terminie, czyli 27 lipca, wybrał się do Komisariatu Nowe Miasto, by oznakować swój rower.
„W dzisiejszej akcji policjanci stwierdzili, że nie są w stanie zrobić w ciągu całego swojego dyżuru trwającego parę godzin nawet 9 rowerów” – napisał do nas. – „Ludzie pojawiali się i po spytaniu się o sytuację odchodzili. Mało kto miał cierpliwość stać i czekać”.

Dlaczego znakowanie tak długo trwało? Jak wyjaśnił Radiu Poznań nadkom. Michał Królikowski, zastępca komendanta, powodem jest duże zainteresowanie akcją. Podczas poprzedniego dyżuru zjawiły się tylko dwie osoby, teraz było ich o wiele więcej. Tymczasem oznakowanie roweru musi potrwać: trzeba sprawdzić pojazd, a jego właściciel podpisać zgodę i zapoznać się z regulaminem. Dopiero wtedy można wbić numer na ramie roweru i wpisać go do bazy danych Wielkopolskiego Bezpiecznego Roweru WIBEROO, a właścicielowi wypisać certyfikat. Dzięki temu gdy rower zostanie ukradziony, łatwiej będzie go znaleźć, choćby przez to, że w bazie bedą jego dane i zdjęcie, tak samo jak zidentyfikować go, gdy na przykład złodziej zechce go sprzedać.

Zastępca komendanta obiecał dodatkowe terminy znakowania rowerów, czy jednak zniechęceni mieszkańcy wrócą? Nie wiadomo.

Gdzie oznakować rower w Poznaniu?

Komisariat Policji Poznań-Grunwald, ul. Rycerska 2
28 lipca w godz. 15:00-18:00
11 sierpnia w godz. 15:00-18:00

Komisariat Policji Poznań-Jeżyce, ul. Kochanowskiego 16
25 sierpnia w godz. 10:00-13:00

Komisariat Policji Poznań-Nowe Miasto, ul. Polanka 24
2 sierpnia w godz. 15:00-18:00

Komisariat Policji Poznań-Stare Miasto, Al. Marcinkowskiego 31
25 sierpnia w godz. 15:00-18:00

Komisariat Policji Poznań-Północ, os. Jana III Sobieskiego 115
10 sierpnia w godz. 10:00-13:00

Komisariat Policji Poznań-Wilda, ul. D. Chłapowskiego 12
16 sierpnia w godz. 15:00-18:00

Podziel się:

Ostatnio dodane: