Poznań: Zmiany w organizacji ruchu wokół wiaduktu przy ul. Kurlandzkiej

wiadukt Kurlandzka fot. PIM

Próby obciążeniowe wiaduktu w ciągu ulicy Kurlandzkiej już się odbyły. Teraz zmienia się organizacja ruchu w tym rejonie z powodu nowych rond przy ul. Wiatracznej i Bobrzańskiej.

20 października przeprowadzono próby obciążeniowe nowej konstrukcji wiaduktu nad ul. Bolesława Krzywoustego. Brały w nich udział ciężarówki załadowane materiałem sypkim o odpowiedniej wadze. Przeprowadzono próby dynamiczne i statyczne, co oznacza, że zarówno podczas przejazdu ciężarówek, jak i postoju na wiadukcie prowadzone były pomiary. Wyniki następnie będą analizowane pod kątem założeń projektowych, które wpływają na bezpieczeństwo obiektu.

Po próbach wykonawca inwestycji rozpoczął roboty związane m.in. z układaniem warstw nawierzchni. Zgodnie z zapowiedziami, nową przeprawą kierowcy będą mogli przejechać jeszcze w tym roku. Wtedy też wróci stała organizacja ruchu pod wiaduktem, czyli na ul. Bolesława Krzywoustego.

W nocy z 21 na 22 października wprowadzone zostaną zmiany organizacji ruchu na skrzyżowaniu ul. Ślężańskiej i Bobrzańskiej (przed powstającym rondem). Nie będzie możliwości wyjazdu z ul. Ślężańskiej w Bobrzańską. Zmiana umożliwi kontynuację robót dotyczących nawierzchni. Prace na tym odcinku potrwają do 28 października.

Roboty budowlane prowadzone w ramach inwestycji postępują zgodnie z harmonogramem.

PIM

Podziel się: