Poznań: Zmiany w organizacji ruchu wokół placu Kolegiackiego

drogi dojazdu do urzędu miasta po 9 sierpnia fot. UMP
Od 9 sierpnia kierowcy chcący się dostać do Urzędu Miasta Poznania lub z niego wyjechać będą to musieli robić zupełnie inną i dość skomplikowaną trasą. Zmieni się tam organizacja ruchu ze względu na prowadzone prace.

Na tym etapie rewitalizacji placu pojawiła się konieczność wykonania robót związanych z przebudową uzbrojenia podziemnego oraz elementów drogowych. Dlatego niezbędne jest wprowadzenie tymczasowej organizacji ruchu na placu i wokół niego.

Od 9 sierpnia na dziedziniec Urzędu Miasta Poznania będzie można dojechać od ul. 23 Lutego przez ul. Kozią, ul. Świętosławską i ul. Gołębią, natomiast wyjechać z dziedzińca ul. Gołębią i ul. Klasztorną – tak jak to pokazuje mapka. Ruch pieszych również będzie się odbywał zgodnie z przebiegiem przedstawionym na planie. Nie będzie możliwości przejazdu od ul. Za Bramką do wjazdu na dziedziniec Urzędu Miasta Poznania.

Taka sytuacja zgodnie z planem ma potrwać do 9 października tego roku, jednak ze względu na warunki atmosferyczne termin może ulec wydłużeniu.

UMP

Podziel się:

Ostatnio dodane: